Květen 2009

SCATHA - after the dust settlers CD

30. května 2009 v 13:58 | -M- |  recenze
SCATHA - after the dust settlers CD
Diskografní Cédé téhle skotské kapely, která vznikla v roce 1995 na troskách DISSAFECT a SEDITION, dvě Lp, sedmipalec "Fuck the System" a nějaké další drobnosti. Tlustý booklet, texty kritizující technokratickou civilizaci, znečištění a destrukci přírody... fotky starých keltských sošek, bůžků, kamenů a podobně a skvělý je obrázek na přední straně - pro každého správného pohana povinnost kurva! Jinak hudebně takový nemelodický (ve smyslu, že to nejsou žádné hity ze špice hitparády, jen poctivá destrukce), náročný, propracovaný tribal metal/punk s hrubým vokálem, střední tempo se střídá s pomalým a pozor! - to co hraje ten bubeník sou dobré výmysly. Ideální, nepřímočará hudba ke kmenovým rituálům, tančení okolo ohňa a opékání misionářů!
Mcr company / 157kamiagu maizuru kyoto / 624-0913 / japan / http://www.dance.ne.jpEcos do submundo LP

30. května 2009 v 3:48 | -M- |  recenze
Ecos do submundo LP
Nejslabší věc na tomhle kompilačním LP není zvuk jednotlivých kapel (zastávám totiž zvrácený názor, že drahá studia sou pro blbce hahaha), ale obal - ty zvětšené desetipixelová loga stažené z netu nesnáším a ani to, že předek dělal Frank z Lebenden Toten očividně nic neznamená, to by zvládla moje sestra bez ruk. Při poslechu téhle kompilačky mě napadají jména jako ARMAGEDOM, staré DESASTRE nebo NEUROSE URBANA a další záhrobní brazilské klasiky...Všechny kapely sou tak zoufale neprofesionální s analogovým zvukem, tak málo "cool" a tak moc se to vzdaluje novým Disfear nebo Wolfbrigade...že su z toho uplně nadšený! Tak ve stručnosti - první DESCRENÇA ABSOLUTA takový rychlý latino crust/hc s uřvaným zpěvákem, upřímně - ne zas až tak zajímavé, jinak songy o vivisekci a podobných nešvarech. ABALO SÍSMICO - řekl bych celkem neumětelský brazilský punk + trochu garážového disbeatu nikdy nezaškodí, fakt jak nějaké 80té léta - i zvukově, dobré songy, TERROR AGLUM - raw punk/crust hraný ve dvou lidech...ten první by správně měl mít kérku ANTI-CIMEX a ten druhý triko BESTHOVEN, parádní, leč již rozpadlá banda - škoda. Nic, otáčím tu černou svini (mluvím o desce) - EXTREMA REVOLTA, no další takový ten klasický garážový crust/d-beat made in brazil, jaký mají zajisté rádi všichni muži, ženy i děti, ale pro co? Ale pro co? Mingau, píše, že ta kapela má dobré rify a má fakt pravdu, takže pro to. CONTRASTO BIZARRO, sou lehce načichlý grindem a metalem, vokály a zvuk...no docela dobrý ENT styl, ale moc me tam nesedí některé přilepené pasáže, ty zní divně, docela navíc. Dva vály, vcelku nuda. UTGARD TROLLS - přečtěte si ten název ještě jednou - UTGARD TROLLS, toto je jeden z nejlepších artiklů, co ta zavšivená země nabízí. Zase hrubý (zvukově) raw punk/crust, tentokrát s mařkou za mikrákem, naechovaný zpěv. Parádní melodie, dis tempo, dis námrd, ale hlavně - oni ví jak to zahrát tak, aby vám to dalo dělo. Forças do caos, říkám já! Podle mě Otto Itkonen dělá super věc, když nabídne vynil kapelám ze "třetího světa", které na to prostě nemají love a sere na nějaké známé jména. Férová činnost, ten jeho label a dobrá deska. Kilo Kontrol reKords, katalogové číslo KKK-80, Otto, proč jsi nepočkal s tímto názvem ještě 8 nahrávek?(-:
Kilo Kontrol reKords / Pekantie26 / 58500 Punkaharju / Finland / ottoitkonen(A)gmail.comDOG SOLDIER / KRIEGSHÖG – howling of the dogs snorting of the högs 7”EP

29. května 2009 v 6:44 | -M- |  recenze
DOG SOLDIER / KRIEGSHÖG - howling of the dogs snorting of the högs 7"EP
Obě kapely tu mají výborné vály, dokonce i portlandští DOG SOLDIER, kterýchžto moc velký fanoušek nejsu. Psí voják tu zní daleko víc špinavě a "japonsky", než kdy předtím a obzvlášť druhá, dlouhá skladba je ukrutná, zapomeňte na ten jejich poameričtělý Broken Bones. KRIEGSHÖG - syrový, zbustrovaný raw šrot hraný pod vlivem DISORDER s maniakálími zpěvy. Další z nekonečné řady japonských válečných crust punx, bez kterých se vy, navonění street kids, fishbone neopunx a techničtí metalisti, uplně klidně obejdete.
H:g fact / www.interq.or.jp/japan/hgfactGRIDE – horizont událostí LP

28. května 2009 v 4:41 | -M- |  recenze
GRIDE - horizont událostí LP
Thrash! Teď si všichni userete, přichází GRIDE. Obal hýří barvami a můj vynil taktéž (žlutá). Hudebně zase taková drastická mozaika řady neobvyklých motivů, občas až kostrbatě hlukových, zasekaných, častěji zběsile grindově rychlých, držená v masochistickém tempu panem Bubeníkem. Jinak tentokrát bych řekl, že GRIDE docela ovlivnily všechny ty společné panáky s LAHAR, často víc thrash či punkové než bývávalo zvykem, ale jinak bych tu desku popsal prostě jako GRIDE... nepopsatelní, ale vymakaní. A co je lepšího než hudba GRIDE? Přece texty GRIDE! - sou podle mě opravdu skvěle napsané, zachycují pocity i atmosféru a přitom sou vlastně o typicky punkových tématech, jen "trochu" jinak podané. Můj nejoblíbenější verš "včera ráno při snídani přisedla si minulost / mlčela, jen při odchodu prohodila sedm slov / "už jsi stejněj čurák, jako všichni kolem!"". Potřeba přečíst. Potřeba poslechnout.
www.insanesociety.netRAJOITUS - maailman hautajainen LP

28. května 2009 v 3:37 | -M-
RAJOITUS - maailman hautajainen LP
Pushedoidní obal, 4 švédští alkoholici, "suomi" raw punk, zpěv ve finštině. Splašená, špinavá a uderná muzika - 18 válů a kavr DISARM!
Putrid filth conspiracyMARDRÖM - deras profit, våran död 7”EP

27. května 2009 v 23:35 | -M-
MARDRÖM - deras profit, våran död 7"EP
Nový Švédský kang sakra! Název tohohle epka, pokud mě neklamou moje základní znalosti tohoto jazyka našich západních sousedů (tj. Švédů), znamená něco jako "jejich zisk, naše smrt". Jinak vsadím svého líného psa, že tam opět hraje Skitsylen - myslím, že rukopis jeho kapel (DÖDSDOM / 365 DAGAR AV SYND, UNCLE CHARLES, staré HUMAN WASTE), je velice znát a že svým způsobem zní všechny hodně podobně - čili krátké rychlé hrubé... sice jako crust, ale víc "raw punkově" než metal/záhrobí a uřvané vokály. Pohoda, nic co byste už neslyšeli, ale nevidím důvod, proč si to ještě párkrát před spaním nepustit. Texty samá vikingština. Jinak kořeň jménem Klas Botander namaloval fakt pěkný obal.
Phobia records / c/o Mirek Vokál / po box 5 / 28907 / Libice n/Cidlinou / phobia@insanesociety.netTOMORROW‘S HELL 7“EP

27. května 2009 v 22:05 | -M- |  recenze
TOMORROW'S HELL 7"EP
Na obale keltika, švabach, havrani, zima a mršina jelena - kurňa to jo, nemám výhrad! Prakticky pokaždé, když někdo popisuje TH tak v jedné větě přirovnává k BOMBRAID, což mi tak úplně nesedí...jasně nějaké společné body tam jsou, třeba texty jsou v podobném duchu mrzké existence a zvuk je taky řádná špína i když víc "studio" než flegmatičtí, výše zmínění švédi. Prostě svět není fajn místo k životu podle obou band, ale to přece i u hromady dalších. Poslouchám však dlouhé rify TOMORROWS HELL a dle mého skromného názoru se pořád pohybují v rozmezí toho, co Kubánec normálně skládal i v MASS GENOCIDE PROCESS, čili takový konvenčnější přístup k věci - kolovrátkovější temný crustcore, občas docela prasácký, občas s melodickými temnými vyhrávkami made in portland. Těch temných melo-pasáží je tam ale víc, navrhoval bych pracovní název Thema 101 nebo Dread 11 (ok, dělám si prdel, furt je to slušný rachot). Blančin vokál ve stylu "reklama na startky bez filtru" celkově trochu zaniká v kytarách, ale jinak gut. Poslouchatelného crustu u nás zas až tolik nevychází, tak doporučuju se po tom mrknout.
Phobia records / http://www.insanesociety.net/phobia/distribuce periferia

27. května 2009 v 20:12 distro
přesunuta na www.miruuslevyt.cz

КОМАТОЗ - within the law CD

26. května 2009 v 23:34 | -M- |  recenze
КОМАТОЗ - within the law CD
Rusové KOMATOZ ze Sankt Petěrburgu se s tím vůbec neserou, má to našlapaný hutný zvuk a značné kule. Celkově bych to popsal jako takový těžce metalický, agresivní punk, má to všechno, co to má mít, thrashová kytara, vychlastaný vokál v ruštině, sborové refrény a hlavně to dobře šlape...prima, nahrávka by si zaloužila vynil, to je jasné! Texty sice takové klasické, punkové, upřímné, ale určitě nejpříjemnější věc, co sem z Ruska za poslední dobu četl, hned po Putinově epitafu (ok, o mrtvých jen dobře!). Možná trochu dlouhé CD (lehce přes půl hodiny), ale podstatné je, že to vůbec nepolevuje a neustále fackuje váš znuděný ksicht. K čemu to hudebně přirovnat? Vůbec nevím, ale je to nebezpečně dobré, mám tak nějak pocit, že by to mohli snést jak posluchači klasického anglického 82 punku, tak kde jaký cruster. DIY originální cédé = 100 kč, prosím, napište si o ně kapele...
komatoz.spb@rambler.ruDESASTRE - pasadelo real LP

25. května 2009 v 23:32 | -M- |  recenze
DESASTRE - pasadelo real LP
Obal je takový kreslený, skoro až komixový, no nic moc podle mě, leč hudba to plně vyvažuje. Brazilci hrají takový středně tempový hardcore, možná pokud znáte kapely jako LOBOTOMIA nebo třeba i BESTHÖVEN (ale ne tolik d-beat), tak tušíte kde se plavíme. Zoufalecký zpěv je super, stejně tak vymakané sóla a vůbec flegmatická atmosféra nahrávky, zní tak jako neprvoplávovitě temně. Ani ne vyloženě bordel, toto je špinavý rock n roll/crust, ale žádný rádoby motor-disko-teplo-punk pro fanoušky Dády Patrasové, jen surové rify od surových zoufalců pro surové zoufalce! Takhle smrdí Brazílie. Parádní deska, sice trochu starší a od té doby už vyšly minimálně dvě další Lp, ale tak co, však proto to recenzuju. Je tu i několik songů ze starších singlů, znovu nahrané (starší verze měly větší kouzlo, byly syrovější).
Undislessed records / BP515, 33001 / Bordeaux Cedex / France / undislessed(A)voila.frRAPSÖD - demo 08 MC

22. května 2009 v 17:22 | -M- |  recenze
RAPSÖD - demo 08 MC
No takže Jihlavští RAPSÖD hrají něco, co tu v česku snad dlouho nikdo nehrál...škatulka thrash punk podle mě přesně vystihuje produkci - kvalitni kytarová práce, prstoklady, kila a sem tam dvojšlapka jinak přesných škopků, ale ten základ - frázování, rychlost, stavba songů, celkové tempo atd. je takové typicky punkové. Celé to zní výborně, prý jak MUNICIPAL WASTE…blbost, RAPSÖD přece nehrajou buranský thrash metal. Stará jihočeská thrashcorová kapela L.D. TOTENKOPF mě napadá k přirovnání spíš, ale hodně s rezervou. Barevný obal, komentáře k textům, dobrý produkt ke koupi.
Chyba records / Daniel Mazuch / Žižkova 33 / 58601 Jihlava / chyba.zine(A)centrum.czSLANG - humanistic disorder CD

22. května 2009 v 17:20 | -M- |  recenze
SLANG - humanistic disorder CD
Tokyjští SLANG hrají takový energický japancore...vcelku rychlé a intenzivní, jak už podobné japonské kapely bývávají... není to tak motorhead-punkové jako PAINTBOX, FORWARD a podobně, ale ani tak thrashové jako třeba LIPCREAM...spíš něco mezi tím (ale blíž k tomu punku). Škoda, že toto miniCD nemá texty ani nějaký vymakaný obal, mám pocit, že to tenhle 3" formát snad ani neumožňuje, ale cover RIPCORD se počítá. Týpci to solí přesně dvacet let a přitom hrají úplně jednoduché, účinné songy aniž by ustřelili do metalu nebo ska - sympatické. Každý správný japonský muž po čtyřicítce hraje hudbu jako SLANG.
www.kaz.skDIOS HASTIO - kerosene the lost tape 1998-2005 7”EP

22. května 2009 v 17:16 | -M- |  recenze
DIOS HASTIO - kerosene the lost tape 1998-2005 7"EP
Tu historku o ztracených textech v domě bývalého basáka žeru...tehle vznikají ty správné "unrelased" nahrávky, co na tom, že to trvá cca 10 let. Jinak epko těhle Peruánců je tematicky věnováno vůdci jakési paramilitární organizace(moc, jsem tomu nerozumněl), a vládní korupci. Špinavý neumětelský hardcore, crust- to se mě tady snad ani nechce psat...spíš si představte takové temnější, pomlejší WRETCHED (to díky tomu frázování-neřešícímu non-stop vokálu) a vůbec staré italské garážové kapely to tak přibližně připomíná...Na béčku jsou po každém válu ještě jakési hlukové stopy, docela se to sem hodí...pokud máte rádi starý rozskřípaný hardcore, můžu jenom doporučit (ostatně stejně jako pár dalších kapel z Peru - hardcore AUTONOMIA, staré rawpunx ATAQUE FRONTAL nebo latinocrust ANFO či LOS REZIOS).
Vicious interference / p.o. box2331 / lando' lakes / florida / 34639-2331 / UsaNUCLEAR DEATH TERROR 7"EP

22. května 2009 v 17:09 recenze
NUCLEAR DEATH TERROR 7"EP
Jeden by už řekl že na crust sere mucha, ale...když hrajou NUCLEAR DEATH TERROR, tak slunce přestává svítit a děcka začínají bračet! Špinavý, těžký a nemoderní crustcore hnůj ve starém podání s krutými vokály ala EXTREME NOISE TERROR / WARCOLLAPSE. A není z Bristolu ani Göteborgu, ale Kodaně. 4 vály z dema (které mám na zaprášené kazetě už několik let, ale uplně sem na to zapomněl). Totálně provařené texty o policajtech a genocidě. Každé město a vesnice by měla mít takovou kapelu.
d-takt & råpunk records / skitliv666(A)gmail.com

-M-