Červen 2009

GERIATRIC UNIT - nuclear accidents 12“EP

29. června 2009 v 21:18 | -M- |  recenze
GERIATRIC UNIT - nuclear accidents 12"EP
Název opravdu dobře sedí pro tuhle kapelu, podle fotek to jsou takoví shinheadi z donucení, každopádně výčet bývalých kapel ponechám stranou. Tahle deska to totiž absolutně nepotřebuje, jedná se o vzteklý hardcore rachot s úplně vynikajícím, hlasitým zvukem. Nezní to zrovna nějak "oldschoolově", jednotlivé songy jsou vymýšleny dost neschématicky. Slyšel jsem už přirovnání k VORHEES nebo RIPCORD, ale mě to trochu připomíná i některé hvězdy amerického extrémního HC nebe. Každopádně deset výstřelů na asi deseti minutách, "Made in North Korea", na průhledném vinylu, nepotřebuju víc. Také bych chtěl v důchodu hrát takový výplach!
Farewell recs.elegies from a closed chapter

21. června 2009 v 17:25 | -M- |  ostatní
Občas se ve schránce urodí...

LACK OF INTEREST LP

12. června 2009 v 12:32 | -M- |  recenze
LACK OF INTEREST LP
"Mike, měl vždycky nějaké problémy, jednou si pro něho domů přišli nějací chlapíci, odtáhli ho do nějakého baráku a tam do něho dva dny pořád jen mlátili. Potom ho hodili do kufru auta a to auto pak nakonec zapálili. Mike se z toho auta dostal, ale měl škaradé popáleniny, takže pak musel hrát na basu jen dvouma prstama!" - říká mi u mě doma jednou kytarista CAPITALIST CASUALTIES historku o nevyřízených účtech původního basáka LACK OF INTEREST.
Pokud byste si nějak chtěli představit soundtrack k výše zmíněné situaci z pohledu hispánského gansterského hudebníka, tak ta hudba by zněla přesně jako tahle jejich deska! Kopanec v obličeji, těžký a destruktivní hardcore rachot s hromadou záseků, kurňa skoro mám až strach v noci do těch hispánských ghet v LA chodit! Jako takhle - v těch amerických fast/extreme/power violence bandách jsem se nikdy moc neorientoval, ale vždycky mám radost, když se dá produkce nějaké kapely brát fakt vážně, víte - že texty, které se skládají z pár výhružek a nadávek ve skutečnosti znamenají, že tím ti lidé jako fakt žijí. No ale abych jen přehnaně nechválil, na první desce je ten vokál o drobek brutálnější, nemyslím však, že by to mělo od pořízení téhle desky nějak odradit, pořád to zní hodně jak nějaká nevydaná věc od INFEST.
Deep six recordsINVASIÓN - la caza 12“EP

11. června 2009 v 12:27 | -M- |  recenze
INVASIÓN - la caza 12"EP
Deska se nese v duchu prvního LP, opět minimální mastering a opět chybí logo kapely na obalu, jen trochu přibylo vazbících pasáží a zpěvák s tím echem také dělá víc psích kusů než předtím. Je to vskutku zvěřina, tihle španělští raw punx, takhle se už dneska desky nevydávají! Tentokrát jen 6 válů, nejlepší je ten střednětempový Destino final, což je vlastně také současný název této kapely (tuším měli po prvním US turné nějaké změny v sestavě, tak přejmenovali, a už stihli pod tímto názvem vydat další LP a jet znovu do USA) - vynikající po všech stránkách.
La vida es un mus discos / www.lavidaesunmus.com

SEE YOU IN HELL / CROW 7“EP

10. června 2009 v 12:23 | -M- |  recenze
SEE YOU IN HELL / CROW 7"EP
Takže to první čeho si může na první poslech člověk u SYIH všimnout je o hodně našláplejší zvuk, oproti tomu minulému zvuku z LP Útok (ač bych nerad srovnával), je to mnohem kompaktnější věc a doopravdy se to na zvukové úrovni oněm japancorovým veličinám přibližuje. I tady ty dva válce působí dost svěžím, nabušenějším dojmem, mám zas pocit, že to dost valí a má to dobré nápady a sbory, i když ta melodická vyhrávka přes první vál mě moc netankuje...ok, moje sugestivní vsuvka, netřeba brát vážně...je však potřeba brát vážně texty, opět podané z neradostné perspektivy jedince v systému.
CROW mě teda dost překvapili - znám totiž jen starší desky...Jo jasně, je to hodně metal, ty zasekané rify jsou ale společně s vymakanýma škopkama rytmicky dost působivé...z dalších japonských band mi to trochu připomíná novější desky AGE nebo ne úplně známé ETAE...jakože to není ani do crustu, ale ani to není takový ten "motorhead" burning spirit, ale je to válka! Až na jedno zrychlení ve prostřed druhého songu to hraje komplet v středním tempu - a to můžu! To, že všichni svoje nástroje ovládají totálně (bubeník is könig), už ani nerozvádím. Celou nahrávku hodně podtrhuje výborný rozkládací obal, další kecy nejsou třeba.
Insane society / PhobiaORANGE WORLD - noise fun & message! 7“EP

9. června 2009 v 12:19 | -M- |  recenze
ORANGE WORLD - noise fun & message! 7"EP
Oranžový svět a oranžový vynil. Pěkně stará nahrávka těhle punx z Zürichu, z roku 1988 a na desce vydaná o nějakých 13 let později. Každopádně jedna z prvních kapel ultrasympatického pankáče Pabla, jenž nedávno zabalil svůj Strongly Opposed records a s nímž jste mohli v nějakých starších Hlubokých orbách přečíst rozhovor. Na drážkách se ozývá minimalistický, neumětelský hardcore punk, kdy se dechovkové deutschpunk pasáže střídají s rychlými výsypy. Na konci posledního válu borec dokonce i zajódluje - bizardní. To vše za výkřiků s německým přízvukem typu "TRASH ATTACK!" a "FUCK YOUR GOVERNMENT!" Není tady absolutně nic (teda kromě fuckování Disneylandu), co by vás mohlo zaujmout, žádný dobrý rif, nabušený sound, promyšlený text. Prostě jen pokus několika mladých borců o výplach, čistá radost z tvorby - podstata punku. Mě se to hodně líbí, proto o tom píšu, ale pochybuju, že se najde nějaký podobně zaměřený úchyl, vítejte na periferii zájmu.
Strongly opposed recordsДАЖД / ORDER OF THE VULTURE 7”EP

8. června 2009 v 12:15 | -M- |  recenze
ДАЖД / ORDER OF THE VULTURE 7"EP
Sympatické splitko - izolovaný Bělehrad versus přeceňovaný Portland. DAŽĎ, což by mohlo znamenat "déšť", jsou docela překvapivá kapela pro mě...jejich pomalejší song je sice vcelku ovlivněný řekněme AMEBIX, ale stejně jako AMEBIX a těch pár dalších, co drnkali takříkajíc na temnější metal-punkovou strunu (AXEGRINDER, PART 1, ZYGOTE, CHAOTIC END) jsou těžce sví a svým způsobem snadno odlišitelní...tady je charakteristický hlavně divný zpěv zpěváka (zní to jako by se docela trápil), jinak skoro až rockový, avšak těžký a neumětelský vál. Na Bělehrad! No a na druhé straně američani ORDER OF THE VULTURE - bývávají popisovaní jako mix black metalu s punkem...přemýšlím v čem je to ten B/m a myslím, že hlavně ve cirkulárkovém zvuku a skřekozpěvu...ten hudební základ je více méně solidní rychlejší hc/punk...no ale ono i pár black metalových kapel zní hodně punkově, rytmem i rify...tak se v tom vyznejte. Vyšlo ve 400 kusech.
www.maskcontrol.comPEACE OR ANNIHILATION - another dis-nightmare still continue... CD

7. června 2009 v 12:12 | -M- |  recenze
PEACE OR ANNIHILATION - another dis-nightmare still continue... CD
Pěkné Cdrko v obalu velikostí někde mezi cedečkem a singlem...jako příjemný disbeat od této partičky z Jakarty - Indonésie. Borci však tento stokrát oxeroxovaný styl po hudební stránce nekopírují se vším všudy...hrají na dvě kytary (obě hrajou úplně to samé a z těch 15ti válů nezazní ani jedno sólo) - spíše je to takový jednodušší dispunk, ale myslím, že to nevadí. Beztak oč méně vykrádají o DISCHARGE na hudbě o to víc je vykrádají na textech a grafice, což naopak já moc nemusím(radši naopak). Covery MODERAT LIKVIDATION a dvakrát DISCHARGE samozřejmě.
Jo jinak tohle je už trochu starší demo, novější věci jsou zejména po zvukové stránce určitě našláplejší záležitosti, ale tuším, že v USA by tohle byl pětkrát normální vynil a dobrý.
Ra-kangmangel_poa@hotmail.comBLINDED HUMANITY / HELLEXIST 7"EP

5. června 2009 v 12:09 | -M- |  recenze
BLINDED HUMANITY / HELLEXIST 7"EP
Tak nejdřív sázím na sporák HELLEXIST z Malajsie, na začátek takový pomalý rozjezd a už to hřmí. Takový hutný našláplý crust s docela jalovým vokálem(murmur ala goregrind, popř takový šeptavý skřetí hlásek). Docela v pohodě metalický zvuk, v textech se to hemží slovy jako human, destruction, hell nebo system, no žádná prdel. Singapurští BLINDED HUMANITY, jejichž zpěvák má na vydávání současných D.I.Y bordelů z Asie značný podíl, solí taktéž crust, ale spíš jeho hlučnou zbordelizovanou verzi, tedy to, co v Evropě zdechlo s rozpadem E.N.T. a SARCASM, avšak v Japonsku, kde crusteři všechny veškerý pokrok radikálně odmítají, je neustále populární. A jak že to teda mají v té jihovýchodní Asii s tím náboženstvím? Na straně obalu BLINDED HUMANITY se skví nápis "money is not our god" a obrázek bandy punx s nášivkama Doom, jak sedí za městem okolo táboráku, chlastají a hážou do ohňa dolary...já říkám YES!!!
Azadghei records / hasib_crusty@hotmail.comINVASIÓN LP

4. června 2009 v 12:06 | -M- |  recenze
INVASIÓN LP
Temný psychotický punk z Barcelony. Tedy psychotický...základ jsou vcelku primitivní pár akordové rify, někdy střední disbeatové tempo, někdy trochu rychlejší. Nad tím vším se hlásí vokál, který má zapnuté několika násobné echo, takže zní fakt jak z kanálu. Borci se s nějakým výraznějším masteringem taky zvlášť nesrali, prostě surově a hlučně jak z osmdesátých let. Na obale není ani logo. Na vnitřňáku nejsou překlady, jen pár řádkové texty. Z barev jen černá a bílá. Líbí se mi to, protože mám pocit, že takhle se dneska už desky nevydávají. Namátkou mě teď napadají kapely jako KAAOS okolo prvního singlu a LP nebo některé japonské bandy jako MOBS (když už je má zpěvák na triku) nebo ZOUO, ale není to výrazně podobné na nic, co bych měl doma.
La vida es un mus discos / www.lavidaesunmus.comGENERAL ENEMY - mass distruction CD

3. června 2009 v 12:21 | -M- |  recenze
GENERAL ENEMY - mass distruction CD
Nečumte jak z jara, jednou se ten disbeat musel dostat i do Singapuru, obzvlášť, když zkřížíme současné rozšíření internetu/IT a rozsáhlou punkovou scénu v Jihovýchodní Asii. Že to ale bude až takový námrd, jsem rozhodně nečekal. První co člověka musí překvapit je těžký, monumentální a prostorový zvuk, žádný DISCLOSE bordel ani garážový čtyřstopák, ale ani metal - bicí tu opravdu zní jak výstřely z pušky. Právě záhrobní zvuk a některé, v rámci stylu dost neobvyklé rify podle mě působí to, že celkově GENERAL ENEMY zní tak temně, smutně a opravdově. Prostě songy jako Anger nebo The sound of silence nebo Genocide nejsou klasický disbeat, spíš nějaká zoufalejší odnož ze zákopu. Jinak booklet i texty jsou už zcela klasické, nic nechybí, "Discharge"logo, odfláklé fotky z netu a přeházené vály v bookletu, křiváky, válka a utrpení. CD má přes půl hodiny, obsahuje ještě nějaké video stopy, prostě narvané až k prasknutí. Nic veselého.
Azadghei records / hasib_crusty@hotmail.comINSECT WARFARE / FLAGITIOUS IDIOSYNCRASY IN THE DILAPIDATION 7”EP

2. června 2009 v 1:15 | -M- |  recenze
INSECT WARFARE / FLAGITIOUS IDIOSYNCRASY IN THE DILAPIDATION 7"EP
No grindcore moc nevyhledávám, mám sice rád naživo pár kapel, jako třeba NEEDFUL THINGS, ale jak řikám, není to "to moje" a taky nesnáším takový ten tanční hopla hejsa gore death"grind", kterého bývá plný Obscene...nicméně mám rád kapely, které jsou hrubé, špinavé a prdelnakopávající a obzvlášť, pokud mají skvělé obaly a dobré texty...přesně jako američtí INSECT WARFARE...netechnický (rozuměj nemetalový), a hlavně totálně surový grind. Snesl bych i větší dávku a to je co říct. Druhou stranu okupují 4 japonky s bizardním názvem, střednětempovýma (pogo)pasážema a extrémními vokály...moc mě to nebere, ale v rámci grindu se to asi dá...nevím. Splitko vychází jako příloha k výbornému fanzinu Short, Fast and Loud, č.19.
sixweeksrecords.comKORUBO – neexistující léta páně MC

1. června 2009 v 1:12 | -M- |  recenze
KORUBO - neexistující léta páně MC
Jméno kapely vám asi zas nic neříká, vězte, že se jedná o kapelu COREBASTARDS (to vám, přespolním ale nejspíš neříká o moc víc), kořeni se po příchodu zpěváka přejmenovali, i když nevím proč, zřejmě Mirkova přirozená potřeba mít kapelu s "o" na konci (festa desperato, basto, scarto, trafo). Vnikající je kolážový, stříbrno-černý obal...Texty jsou vesměs na "žít, ne jenom přežívat" téma...nic proti, jen ten Mirkův zpěv je s tím klesáním na konci řádku a pořád stejným frázováním trochu monotónní. Jinak hudba je fajn, vcelku jednoduchý, ale účinný a hlavně nakoplý hardcore/crust, občas hozený do středního tempa, jako třeba první vál mi trochu připomíná CONSUME, nečekej žádné emotivní vyhrávky nebo optimizmus, ale klasické rify, surové škopky. Profi zvuk z Prahy, tyjo demo si představuju jinak, tahle kazeta je úplně výborná.
Ultima ratio / Kokavec Miroslav / Spáčilova 11 / Brno / 61800 / ultima.ratio(A)seznam.cz