Červenec 2009

ROXOR - st MC

6. července 2009 v 21:33 | -M- |  recenze
ROXOR - st MC
Nová kapela(no v tuhle dobu už vlastně ani ne) z východního Slovenska - nádherná krajina, romské osady, levná pálenka... ha a jaké raw punkové běsnění! Zepár členů temného hardcore HIPPIE KILLER se tu sice nachází, leč hudebně je to někde úplně jinde, připomíná mi to spíš takový ten prasopal as fuck s uvřískaným, zastřeným zpěvem, díky škopkům (Turčo je vedoucí týmu!) trochu jak KRIEGSHOT nebo ještě lépe MOB47/CRUDITY a stejně jako MOB47 nahrávané po domácku ve zkušebně s odpovídajícím špinavým, leč dobře udělaným zvukem. Kavr FRAMTID, co zní pomale jak jejich vlastní vál! A též profi kazeta, jakožto první nahrávka se dnes už tak často nevidí, ale vyšlo i na CD-rku. Nenacházím záporů, očekávám sedmipalec s další nahrávkou chalani!
Selftitled records / Matúš Vinc / lúcna A4/4 / Vranov nad Toplou / slovensko / moor@zoznam.skMEANWHILE – road to hell LP

5. července 2009 v 21:31 | -M- |  recenze
MEANWHILE - road to hell LP
Q: DISCHARGE? Klasický Švédský disbeat (ex-DISCHANGE) a vynilová verze nahrávky z 1996. Nové věci mají surovější garážový zvuk a větší náboj, toto mi zní víc jak DISCHANGE, jejich ex-spolek. A: DISCHARGE.
Feral wardJONESTOWN / KOHOUTEK 7“EP

3. července 2009 v 21:27 | -M- |  recenze
JONESTOWN / KOHOUTEK 7"EP
O bandě s názvem Kohoutek jsem nikdy neslyšel a ani se mi nikdy nesnilo, že by někdo mohl svou kapelu, takto pojmenovat. Nu což, borci valí takovým zvláštním stylem, základem jsou přesné melodické kytarové vyhrávky a trochu mimo vokál. Chvílema to je vcelku melodický death metal, ale ty tempa, rify i rychlosti se mění v poměrně rychlém sledu, emotivní prvky, sypačky, houpavé crustové rytmy...to všechno nesmyslně zmixováno za sebou v 5ti válech s dost říkanovitými texty (rým chaos-Laos pomyslné vidlo-hitparádě vládne). JONESTOWN a jejich chytlavý Motorhead rip-off (nebo je to cover?) no proč ne, ale druhý vál má tak neskutečně otravnou melodii a žádný nápad, že se musím podívat o čem vlastně je...a je o našem zkurveném světě, války, vykořisťování zvířat a tak...to by odpovídalo hudbě. Trochu mi taky vadí poměrně plochý, středový zvuk. Deska je benefit 30kč na AFA... čili chvályhodné, ale finanční návratnost takového počinu je mi trochu záhadou, gatefold obal.
Phobia recordsSTRONZA MC

1. července 2009 v 21:22 | -M- |  recenze
STRONZA MC
Singapur, tři krasterky a kazetové demo! Toť poměrně neobvyklá kombinace. Pokud jste fanoušci těch klasických kolovrátků ala DOOM či BATTLE OF DISARM v trochu neohrabané lo-fi verzi, pak je to určeno pro vás! Tedy i pro mě. Obvyklé černobílé texty jsou samozřejmostí, ale u kapel takříkajíc "mimo"(dosaď švédsko, japonsko či USA) to beru. Největší hity jsou vály uprostřed kazety, trochu mě to připomíná některé švédské crusty, akorát s garážovým zvukem - pecka.
Azadghei records / hasib_crusty@hotmail.com