Leden 2010

J.U.U.M. / MAD PIGS - anarcho imago 7”ep

30. ledna 2010 v 21:11 | -M- |  recenze
J.U.U.M. / MAD PIGS anarcho imago 7"ep
Musím říct, že mě docela překvapily obě kapely, možná nejlepší, co jsem od obou slyšel. JUUM tu zní hutně a špinavě, trochu jak DOOM, trochu jak novější RESIST, ale ve středním tempu, zpěvák odeřvává svoje protiválečné moudra a celé to má dobrý spád, oproti předchozímu singlu dost posun vpřed britskému crustu/peace punku vstříc. Na druhé straně MAD PIGS jsou víc do pouličního punku, hlavně zpěvem a sborama, hudba je rychlejší hardcorepunk brněnské provenience, leč už z toho mám pocit, že to dostává už řádně energickou, útočnou a kompaktní polohu... tak jak by to mělo být. Výborná deska, až na obal, ten je podle mě dost odfláklý a divný! Moje deska má číslo 294/300... V česku k dostání tuším jen v Kejklově Voltage shopu, jinak:
Restonation records / 102 Watabe BLDG / Yanagihara Kitaku / Nagoya / Aichi / Japan / 462-0845 / crustpunkcrass@yahoo.co.jp

věci v distru

28. ledna 2010 v 23:52 | -M- |  zprávy z fronty
Přihodil jsem zas pár recenzí, to je vidět a pár desek do distra, to asi není tak úplně vidět. Takže Lp od 999, dál kompilace mapující slovenský a jihočeský hardcorepunk - Posloucháte jižní čechy č. 2 a Slovenské vinyly nezomierajú. Poslední kompakt Hardcore mayhem vol.1 s bandama jako PEACE OR ANNIHILATION nebo DISCRUSHER, recenze někde dole.

Slovenské vynily nezomierajú LP

27. ledna 2010 v 15:39 | -M- |  recenze
Slovenské vynily nezomierajú LP
Slovenské kompilační LP! Pičoviny si nechám na konec a k hudbě. První TIME OF MY LIFE s alkopunkem klasické antifest provenience, ještě doporučuji trochu plechovější, méně kytarový zvuk, nějaký dement text a je dojem dokonalý, jinak teda kavr kapely, a teď pozor, POOPIČNÝ STAV. BLIND RÄTTVISA, dobrý název, jednoduchý přímočarý prasopal, pálí bohaté. KUMURU, trochu nemastní neslaní, možná až doplácaní, ale technicky bordeloví. Pomalý kytarový hardcore.
ROTTEN ASS začínají vybrnkávačkou, jinak temnější crust s občasnými grindovými výpady a šílenými vokály. Nejvíc mě z tohoto mixu připomínají některé staré AGATHOCLES.
Nejostřejší název však mají MITCH BUCHANNON, melodické, emotivní i textově s dobrým bubeníkem...čekal bych názvem spíš nějaký ostrý thrash a ono ne. Další prasácký crust punk TMA, su rád, že to v Komárně po rozpadu E330 opět žije, dobře Tudo! Třířádkový text o moci a státní kontrole, dobře!
IF THERE IS A HOPE - už asi třetí vál na téhle straně, co začíná drnkáním na kytaru, tentokrát regulérní emo s anglickým textem, sorry, ale pusťe si radši BLOODY PHOENIX, naděje není.
Znovuobnovení veteráni THE PUBLIC, chaotický, těžko uchopitelnýmetal/hc, ale zas hodně melodické a emo uřvané, já chcu nějaký hustý výplach a toho se mi dostává měrou vrchovatou od PASKUDA - chaotický fast/grind.
Motor crust ČAD a jejich typicky humorný vál - tourbus terror, popisující co jiného než turné. Pogo a rum.
Song od ILEGALITY má taktéž dobrý švih, trochu mě to připomíná POISON IDEA, super, text zas takový osobní, stejně jako u většiny kapel na desce. Trochu škoda, že není na spadnutí žádný vynil, borci by si ho určitě zasloužili.
Další praso garáž crust made in wild Vranov PERSONA NON GRATA, hodně distort, ha v bookletu, který je mimochodem celkově docela slabě tištěný, mají stejnou fotku jako měli WRETCHED a asi padesát dalších kapel. Těším se na další nahrávky, vynil to snese, ostrá věc.
Opět Komárno, tentokrát UNTERMENSCH DE LUX, opět crust punk hnuj. A poslední melodický vál ILÚZIA tuto sešlost uzavírá. Jinak ILÚZIA má housle a hodně melodické vokály, je to i poměrně energické, takový našlapanější MAC GYVER.
Myslím, že je zřejmé, kterým kapelám dávám přednost (short fast and loud), což je ale přirozené u takto rozmanitě pojatých kompilací. Co se týče nějakého zmapování slovenského hardcoru, pár kapel určitě chybí, pár možná přebývá, ale pár nových, dobrých jsem objevil a to jsem rád, že je mám na desce. Co mi ale připadně bizardní, že jsem název kompilace nenašel nejen na přední straně, ale ani na zadní, ani na boku, ani v bookletu - prostě jméno desky není nikde napsané. To byl záměr? Doufám tedy v pokračování.

Hardcore mayhem vol.1 CDr

26. ledna 2010 v 22:38 | -M- |  recenze
Hardcore mayhem vol.1 CDr
Profi zmáklé Cdr - kompilace řady méně profláklých Raw spolků v DVD obalu, jasná věc, beru hned. Hned první kapela je asi nejlepší, Portugalci DOKUGA - takový propracovaný crustcore, vokál připomínající HIATUS v lepší formě. Vály mají metalový nádech s kvalitním, čistým zvukem ala Portland, takže si můžete vychutnat ty basové vyhrávky.
ESPORRRO jsou takový trochu jalový crustpunk, na jaký je člověk z jižní ameriky více méně zvyklý, ale opět to zachraňuje neurvalý vokál...revoluční attack!
PEACE OR ANNIHILATON, aka zbastardovatělí Crucifix, tady mají 5 hrubozrnných dbeat/rawpunk šlágrů, trochu slabší basa a vědomí, že ze 7"ep to zní líp a přirozeněji (vály jsou to vesměs tytéž), dojem trochu shazuje, ale jinak jsem spokojen s tímto indonéským šrotem.
DISCRUSHER z Malajsie, tuším mají jedno regulérní CD venku a chystá se sedmipalec, na který plánuju také menší labelovou spoluúčast. Hrají takový crustgrind, styl, který jsem nikdy moc nemusel, ale toto je značný nářez, vesměs primitivní crustcorové postupy, namíchané s drtivými kulometnými výpady přesného bubeníka, které sice nejsou až tak nadzvukově rychlé, jak to občas u podobných band bývá, ale i tak(nebo možná proto) to vcelku drtí. Opět vcelku špína, jaká se dřív hrávala na každém rohu a dnes (minimálně v takto kvalitním podání) pusto po pěšině.
No a poslední KxDxSISTEMA z asi (na téhle kompilaci) nejchudší země - Filipíny. První vál takový crustový, pak to pokračuje střídavě s sypačkami, houpavými pasážemi, vcelku nic moc, má na tom svůj podíl jak nepříliš vymakaný zvuk, tak ne moc zajímavé nápady. Občas to s trochou fantazie zní jak pavilon opic nebo uzavřené oddělení šaškecu před výdejem léků, tak z tohoto pohledu to smysl dává a je to fajn. Co mi na kompilaci chybí tak texty kapel, na druhou stranu to v DVD se "stenchcore" kresbou jednoho člena PEACE OR ANNIHILATION na obalu vypadá fakt dobře.
www.smytrecords.com / SMYT RECORDS / C/O LAVIE GHISLAIN / 25 Av. Gaston Phoebus / 64230 LESCAR / FRANCE

SPOONFUL OF VICODIN 7“ep

26. ledna 2010 v 22:18 | -M-
SPOONFUL OF VICODIN 7"ep
Tématicky se singl točí okolo běžných životních aspektů jako analgetika, tráva, smradlavé metalcorové děcka atd, vše psané v příjemně cynickém duchu. Dokonce bych se odvážil tvrdit, že psát texty vtipně a zároveň ne trapně, není v hardcoru nic lehkého, takže vál Grind is good for acne: Grindcore got me through puberty / it showed everything is ugly as me. Jo a už jsem se zmínil, že je tu 13 výstřelů na rychlost 45 rpm? A že tahle banda má se vším všudy dva členy, kytaristku a zpívajícího bubeníka? Extrémní hardcore ve vší své bordelovitosti a rychlosti, krása poslouchat. Sice trochu plochý zvuk a nějaké muzikanská úroveň tu kalifornského standartu taky nedosahuje, ale kdo by si nechtěl vypláchnout mozek? Tak jděte do piče, já jo. Zároveň se často i nějaká ta pomalá ubíjející pasáž vyskytne, takže jo, duch primitivního power violence stále žije. Mlátička, zbíječka, jojo dneska je krásný den. Nášivka, nálepka a podobné nepodstatnosti jsou v ceně.
spoonful_of_vicodin@hotmail.com

MALGOBIERNO – la esperanza intacta CD

22. ledna 2010 v 21:04 | -M- |  recenze
MALGOBIERNO - la esperanza intacta CD
CD mělo pohnutou historii, nahrané 2001, vydané 2006 a ke mě se dostalo 2010. No, ale kapela myslím furt hraje a na základě poslechu tuším, že hrála i dlouho před touhle nahrávkou. První, co mě napadne v souvislosti s hudbou, že ta hudba je "vyspělá". Že to prostě není takový ten hurá splašený anarchopunk, nadšení a hesla. Tady je to fakt spíš o vyzrálosti, ani nevím k čemu to nějak přiblížit, hudba je takový jednoduchý, chytlavý a promakaný hardcore/punk rock ve středním tempu, moc dobře se to poslouchá, má to politické texty, ale není to prvoplánovité a čiší z toho opravdovost...určitě to není další trendy punkec pro číratce, spíš hudba vnitřně nespokojených fotrů (myšleno tentokrát v pozitivním duchu), kteří se za ty roky naučili hrát a nemusí se nikam cpat, stačí jim radost z muziky. Chile attaquo! Nutnost sebevýrazu, punk sám pro sebe.
masapunk.org

DEZINFEKCE - psi CD

22. ledna 2010 v 21:01 | -M- |  recenze
DEZINFEKCE psi CD
Hudba těhle jihočechů není tak úplně snadno uchopitelná a to se mi velmi zamlouvá, jasně i já jsem slyšel přirovnání k POISON IDEA a trochu vzdáleně by to i šlo, myšleno tím spíše tu tvrdší tvorbu středně tempového úderného US hardcoru těchto portlandských vyžranců, ne ty hardrockové věci co mívali na pozdějších albech. Vysoce energetická havárie autobusu plnýho neandrtálců a do toho všeho hrají z rádia MOTORHEAD s AGNOSTIC FRONT. Já si ale nemůžu pomoct, na tomhle cédu slyším chvílema i takovou tu experimentálnější odnož českého hardcorepunku, takovou tu prašivou linii vymakaných, netrendových melodií, která se táhne od FPB, přes MICHAELS UNCLE, SVOBODNÝ SLOVO až někam k INNOXIA CORPORA. Rozhodně to není vtíravý výplach na jeden poslech, což mám pocit je taková charakteristika Papagájového hlasatele, dost lidí to asi nepobere a dost punx si nezapoguje, přitom všem ale z toho leze dost nasranosti a smyslu pro našláplý rif, často až hitového charakteru. Texty do jednoho psané stejnou formou - ze striktně subjektivní, osobní pozice a ne zrovna na témata lásky a přátelství, spíš naopak z toho cítím dost bezmoci a deziluze a další neveselé pocity ze života a nepřátelských lidí kolem sebe...nutný zlo je přidat se k silnějšímu, ty hajzle... pohoda, proč ne? Hodně se mi líbí čitelný, nabušený zvuk, hlavně basy, toto je krása poslouchat. Neotřelá to smršť.
www.phr.cz

ANXIETY - pathetic 12“ep

17. ledna 2010 v 22:47 | -M- |  recenze
ANXIETY pathetic 12"ep
Dobrá špina tenhle dvanáctipalec, ono to fakt zní jak nějaký dvacet starý Bristolský námrd. Label kolem sebe háže přirovnáníma k ELECTRO HIPPIES nebo ATAVISTIC, no proč ne, ale tak nějak myslím, že to většině lidí nic neřekne, špica hitparády je přece jen trochu někde jinde. Ale k věci. V primitivních klepačkách je z toho cítit nějaký praneandrtálský grindcore, ještě když to slovo nikdo neznal, ale v pomalých válech i starouši DISORDER. Má to takový ten staromódní kanální analogový zvuk, kdy kopák a šrot jsou hodně nahoře, kytary dělají bahno v pozadí a nad tím se nese srozumitelný, ale zběsile naechovaný vokál. V textech se nenávidí lidská rasa, místo "X" v logu ANXIETY je nastrčený hákáč a podobně i grafika je prostá lebek i nábojáků a přesto to působí svým vystřihni a nalep dost hrubě...myslím, že tady se za photoshop nic neproinvestovalo...Přístup těhle amíků je mi extrémně sympatický! Punk ve své surové podobě, ale není to nějaká pitomá retrospektivní onanie. Mass suicide, mass riot!
Social Napalm / P.O. Box 4073 / S. Chelmsford, MA / 01824-0773 / U.S.A. / ewrecknap@hotmail.com

pár slov úvodem

10. ledna 2010 v 10:39 | -M- |  zprávy z fronty
Tak, jo nějak jsem za poslední půlrok neměl sílu tento internetový "prostor" udržovat pravidelně v chodu v reálném čase, ale ani ho definitivně zabít, byl jsem zaneprázněn vším možným a to měrou vysokou. Nicméně věci se dávají trochu do pohybu a tenhle blog by měl být aktualizován trochu častěji.

1) současnost - konečně jsem vyhrabal v komplu pár starších recenzí a hlavně reportů z koncertů, které měly být uveřejněny v zinu Smrt č. 4, který zatím nevyšel. A nějak nevím, proč se o tyhle alkoholické vykopávky (nic není staršího než včerejší report) nepodělit alespoň tímhle virtuálním způsobem. Další várka v průběhu.

2) Tím se dostávám k plánům - mělo by během následujícího roku vyjít split LP ROXOR // RISPOSTA, jehož součástí by Smrt č. 4 mohla v nějaké formě být...

3) Právě vycházející hudba - tím se také dostávám k tomu, že už vyšlo LP RISPOSTA - schválen byl nový řád. K dostání zde... nebo napište mě na kiljusystem (A) seznam.cz, možná bych nějaký kus z pod postele dokázal vyhrabat. V nejbližší době by taky měl vyjít na Walking the dead records singl kapely FESTA DESPERATO, se starým materiálem z kazety Život ve hříchu. Jinak co se Festy D. týče, byl také nedávno (skoro) nahraný nový materiál na 12", kdy se ho ale podaří dokončit, natož potom vydat, ví jen satan.

4) Poslední bod - motivace - pomalu a nejistě se snažím rozjet nějaké menší distro na nějaké serióznější úrovni. Měly by se v něm nabízet to, co mě zajímá nejvíc - zběsilá hudba obskurních kapel na umírajících formátech. Útok na špicu hitparády. A taky ziny kurva...

Tenhle blog tedy dál je a bude jen prostředek, ne cíl.

MírDEATHORTION - war and starvation 7”EP

9. ledna 2010 v 21:25 | -M- |  recenze
DEATHORTION - war and starvation 7"EP
Sverige primitiv rå pank/d-takt, půlka devadesátých let: Abuse, Times square preachers, Dishonest, Diskonto, Disfear, Harass, Dismachine, Aparat, Downward spiral, Meanwhile, Discard, Unarmed, Atomvinter, Totalitär, Black nation, Avskum, Dischange, Dispense, Antabus, Råskit, Cumbrage a pár dalších... a o deset let později i... DEATHORTION!
d-takt & råpunk records / skitliv666@gmail.comRESURGO, RISPOSTA, COLD WORLD, RUIDOSA INMUNDICIA, MOB 47

9. ledna 2010 v 21:21 | -M- |  reporty
Brno, Yacht club, jaro 2009
Spolehlivý začátek obstarali RESURGO se svým crust hc - moderní rify ala wolfpack a vůbec podobném tempu se to celé neslo, neříkám, že se borci pořád nezlepšují, ale tak jak je to hrané to trochu není můj šálek rumu. Jalové, ne zběsilé. Druzí boy band z jihu - RISPOSTA - nehodnotím, připadal sem si jakoby to bylo vcelku unavené, že by to bylo těma dvěma zkouškama za měsíc? Z Japonska se vrátivší MAD PIGS předváděli opět to co vždycky, docela se mi to líbilo, připadá mi to furt takové vymakanější. Jako ještě bych trochu pogomal hlučnější/plnější zvuk kytar, přidal nějaké ty vyhrávky (ano, i basové), strčil Kejklovi napříč do pusy propisku a dojem oné vysněné japanpunk burning spirit kapely by byl dokonalý. Okej, hodnotit kapelu za to co nehraje je to trochu nevhodný přístup, tak se spojte s konstatováním, že to bylo fajn.
RUIDOSA INMUNDICIA! Kurva to byl hrozný námrd...a vždycky byl! Pro ty, co je opravdu nikdy naživo neviděli (u nás tihle vídeňáci hrávají každý rok nejmíň jednou), tuhle kapelu musíte vidět - uřvaný "latino" harcore, totalní energická smršť. Já nevím, ale podle mě to musí nakopnout i hluchého!
COLD WORLD jsou už také pěkní veteráni, s nějakými bližšími informacemi o kapele, všetně napojení na snad první rakouskou HC bandu EXTREM se obraťte na nějakého odborníka. Na basu hrál opět Mundi (RUIDOSA INMUNDICIA, DRESCHFLEGEL, SOTATILA...), zbytek takoví sympatičtí veteráni. O jejich hudbě nemůžu z fleku říct, že by se mě nějak zvlášť oslovovala, přece jen je to na mě moc doskákané. Každopádně mě ten přístup střídání popalých pasáží, překvapivých krkolomných zvratů a kolometných výsypů připadně dnes tak "nemoderní", že mi nezbývá než tleskat, byť mé srdce tluče v jiném duchu. No a poslední MOB 47 je natolik profláklá kapela, že snad nějaké bližší info je zbytečné. Ta kapela podlě mě ovlivnila tolik kapel jak nevím kdo a každou chvíli je možné zaslechnout jak někdo hraje ten rychlý a drsný punk na 47 rpm!
Tak jo jací teda byli? No podívejte se, je reunion a reunion. Hromada těch starých punkových kapel (vesměs anglických) stojí za hovno a ještě za to chcou hromadu peněz a tváří se jak hvězdy. No jako jejich boj, prostě ať zdechnou, jejich hrob jsem pochcal a posral už tolikrát, že je odmítam vůbec jmenovat. Neříkám, že bych měl z celé té reunionové vlny nějakou radost a furt si myslím, že nové kapely jsou dost často o něco lepší, akorát mají tu smůlu, že nebyli první. Takže jo - MOB47 opravdu hráli jak staří fotři, co si právě odskočili z rodinného výletu. Imidž totálně na nule, všem ty jejich pupky zakrývaly trička jejich vlastní kapely. Ake, ten kytarový bůh, se při zpěvu pořád musel dívat na kytaru a Chrile, vynálezce toho zrychleného "disbeatu", který teď hraje každá trochu rychlejší crustová/hardcorová kapela, ty svoje bicí lechtal jak, kdyby je právě dostal od rodičů na vánoce. Ale i přes tu švédskou odměřenost v tom byla cítit totální neumělá radost z hraní, žádná zkurvená vykalkulovanost, žádná šou a žádné dementní pózy a žádný skvělý čisťounký zvuk. Prostě si týpci přijeli zahrát na yacht. Vždycky jsem tu kapelu hodně žral, už od prvního poslechu jsem nekritický fanoušek, takže nebyl důvod nepařit od prvního refrénu "stop the slaughter", nebyl důvor trochu to tam nevytřít mikinou a nevyválet se ve střepech! Zásadní vály jako Animal liberation, Racist Regime, Dom ljuger, Maktmissbruk nebo Kärnvapen attack... zazněly všechny...a jinak na začátek povinného přídavku překvápko - vál od DISCARD - death from above, to sem značně nečekal a v tento moment vzdávám hold bušením hlavy do repráku.
Co se týče nějakých zajímavostí - nebylo tam nějak extrémně moc lidí, až mě to docela překvapilo, myslel sem, že pitomí punx s hromadou jejich nášivek a triček by je radši viděli na půlmetrovém podiu Yachtu než na nějakém gigantickém fesťáku nebo youtube. Ovšem jejich smrdění doma znamená plus pro mě, lidí tam bylo teda akorát, že šlo dýchad a volně se pohybovat. No a poslední postřeh - MOB 47 loni vydali teprve druhou reguléní desku, po prvním singlu z r. 1984 vyšel nový sedmipalec Dom ljuger ingen. Jasně mezitím nahráli milion demáčů ve své zkušebně, co pak vyšly na různých diskografiích a existuje i hromada bootlegů, ale samostatná deska je v historii terpve vlastně druhá, ne?


FILTH OF MANKIND, CYNESS, PRETTY LITTLE FLOWER

9. ledna 2010 v 21:09 | -M- |  reporty
Pardubice, klub Ponorka, podzim 2008
Ač to ze začátku vypadalo, že na tenhle koncert nevyjedeme, vše se k dobrému obrátilo, sehnal jsem řidiče i dostatečný počet spolucestujících, když jde o FILTH OF MANKIND stává se ze mě organizátor nejhrubějšího zrna. V průběhu dne se změnila celá osádka, řidič i vůz, ale nakonec jsem sehnal všechny. Se spožděním asi jedné hodiny se na parkoviště u teska dostavuje se svou firemní, od barvy zasranou, za 1000 kč koupenou felicií, živnostník Kamil, bývalý basák REAKCE NA ZMĚNU, toho času bezprizorní. Vyrážíme a nenudíme se! Jakmile totiž jedete s mistrem Kawakamilem, je o zábavu postaráno. Kamil s ledovým klidem a rychlostí v očích jede z Brna zkratkou přes Žďár nad Sázavou ("některý zkratky jsou i delší"). Tma netma, vesnice nevesnice. jede stabilně mezi 70-100km/hodinu ("to musí valit" a "nemám čas"), kouří, pořád hledá buď něco na mapě nebo v kastlíku u spolujezdce("aha, kouříš, vidím, že nemáš čas"), všelijak jinak reaguje na změnu a pokud možno vůbec nesleduje silnicu. Čekal jsem, že kromě osvědčených hlášek zas proběhne i série historek ze života a taky že jo (Kamilovi ujel vlak a nudí se, inu jde se podívat na internet, co je ve virtuálním světě nového, moderní to muž. Co však čert nechtěl, kroky života ho opět zavedly do Pegasu, k dvěma slečnám, u kterýchžto jediných je v přeplněné pivnici volné místo. Trocha historek na zahřátí, jedna slečna odchází a Kamil s druhou zůstává osamocen, spojen přátelskou a duchaplnou konverzací... probíhá i řada vtipů, nějaký ten alkohol uvolňuje náladu i mravy a dvojce se přátelsky baví, přečemž slečna Kamila mimoděk, jakoby nic, chytne za ruku. Kamil, je vždy připraven, háže rozpaky stranou a bez hnutí brvy se zeptá: "Jdem mrdat?" a začne se na ni smát svým vyraženým zubem), čili ve voze vládne všeobecná pohoda i navzdory rizikovější jízdě.
Do Ponorky dorážíme úplně akorát hned před set kapely, na kterou jsem se nejvíc těšil FILTH OF MANKIND! No podle mě jejich vystoupení na loňském Play fastu byla úplná pecka, jejich Lp je v.y.n.i.k.a.j.í.c.í. FOM hrajou někdy od roku 1996 to, co se dnes znovu nazývá stenchcore (nejdřív se mě to zdálo divné, ale pak jsem našel jednu starou reklamu na první singl DEVIATED INSTICT a doopravdy tomu tak říkají) Čili něco mezi metalem a punkem, narozdíl od Hellshock a spol hodně temné a hlavně hnusné. Vychází stylově ze všech těch pra-crustových špín jako AXEGRINDER, nebo ANTISECT, ale dle mého skromného názoru se jim minimálně vyrovnává (už třeba tím, že bubeník umí bubnovat hehe). Když pustíte jejich poslední nahrávku z roku 2000, tak zjistíte, že to není kdoví jak čistě metlošsky zahrané, Bolt thrower to taky moc nevykrádá, ale když se zaposloucháte do rifů, tak uslyšíte, že jsou úplně propracované a drsné, je to monotónní, ale jen tak akorát, aby vás to srovnalo, je to prostě temné a zlé a má to atmosféru lesa v noci. Hrubý deathmetalový vokál v polštině odkazuje k zlatým devadesátým létům. No dnes teda Poláci jako první, ale žádná smršť, když to takhle blbě zhodnotím. Jako za mě spokojenost, ale docela chápu, že to s publikem nic nedělá, on ten zvuk není žádná čistota (jděte do prdele, to ani nemá být), taky nic moc kachličkové prostředí v Ponorce...no a přece jen je taky všední den a ani kapela tomu moc nedává...škoda. Druzí CYNESS, němci se zpěvákem, co vypadal jak normální německý street punker, akorát měl místo Casualties a Exploited na křiváku nápisy jako DESPISE YOU a podobně. Pětka valí takový grind dohopsaný, zahrané hodně dobře, ale byl to takový miš maš všeho možného, ještě o něco víc než WOJCZECH, neřikám, že to nemá něco do sebe, ale mě to nějak nebere. Poslední to rozbalili američani PRETTY LITTLE FLOWER - totální námrd! Jako ta banda je řekl bych tak trošku ve stínu kolegů INSECT WARFARE (mají jejich původního bubeníka) nebo BLOODY PHOENIX, ale tím, co hrají, řekl bych nezaslouženě. Nevím jak to popsat, prostě špinavý grind výplach staré školy s půlminutovými vály, ale jednak výborně zahrané a při bližším poslechu i dobře vymyšlené, trochu v tom je cítit americká škola extremního hardcoru thrashové destrukce ala Deep six či Six weeks records. Dobré, vážně dobré. Cestou zpět sme brali Martina, který poořád skučel něco o tom, že nás Kamil zabije a podobně, naštěstí sem usnul a nemusel to poslouchat.Sokolovna Židlochovice, listopad 2008

9. ledna 2010 v 21:07 | -M- |  reporty
Sokolovna Židlochovice, listopad 2008
Občas s Rispostou hráváme na dost bizardních místech, ale toto byl další posun hranic. Před nějakou dobou se jedné mařce z Židlochovic stal při autohavárii hodně těžký úraz a i když už se "probrala" z komatu, tak je na tom pořád hodně zle. Čili její spolužáci z gymnázia se rozhodli podpořit ju uspořádáním benefičního koncertu v místní sokolovně pod záštitou Spolku přátel gymnázia. Veškerý výtěžek byl věnován jejím rodičům na tvorbu bezbariérových přístupů a podobně. Koncertu se účastnily jen lokální kapely a z nějakých zvláštních důvodů sme se s naším nihil-orchestrem účastnili taktéž. Celá akce neměla s tzv punkovou scénou definitivně nic společného, ale ten prvotní záměr je podle mě skvělý a benefit byl jediný důvod, proč sem tam chtěl hrát. Zúčastnili se ještě SKRZNASKRZ, ANAALIA, MR. DYNABOOM, BRICANYL TURBUHALER a ještě pár dalších, bez jejichž jmen se nejspíš v pohodě obejdete. No takže hned po příchodu mě překvapuje několik velice slušně oblečených studentů gymnázia, pár rodičů a velice čisté, až sterilní prostředí. Jedno milé děvče se nás ptá, jestli si nechcem dat bundy do šatny a celkově to tady vůbec vypadá spíš jak před premiérou nějakého filmu než na koncertě. Sál sokolovny je opravdu gigantických rozměrů, těch několik set lidí, co sem přišlo to ani z poloviny nezaplňuje. Zvukař jak z pohádky Hluchý, chytrý a bystrozraký a aparát vzor "dětská besídka 1939". Celé prostředí na mě působí natolik úletově (zvlášť, když si uvědomím, že by tu za pár hodin měl znít prostorem ten náš lesní punk), že se pod tlakem okolností musím prodrat davem Sokolů, učitelek, studentů a rodičů k výčepu. Počet punx se nadzvukovou rychlostí blíží počtu prstů bezukého pracovníka s cirkulárkou. Na místě je, ostatně jak už to na běžných zábavách, plesech, maškarních bálech atd. bývá, tombola s množstvím nesmírně užitečných cen. Zmocňuje se mě gamblerský duch a sázím jeden lístek za druhým abych vyhrál CD Innoxia corpora. Hned prvním losem jsem vyhrál štanglu salámu, což je mě úplně nahovno, protože su vegetarián a dalším losem vyhrávám balíček s kosmetikou na vlasy, což je mě nahovno ještě víc, protože su kraster se sklonem k plešatosti (budoucí skinhead)...aspoň mám co dat rodičům na vánoce. Začínají hrát kapely, nehodlám se o nic nějak zvlášť zmiňovat, protože mě, narozdíl od hopsajících holek pod podiem, vesměs moc nebrali, ale nevadí...jsa zcela nadržen na dělání hovadin se snažím rozjíždět nějakou inteligentní zábavu a tak zahajuji diverzní akce v podobě skákání na vysoké podium (ok, z podia se skáče normálně, to je ale dost komerční podle mě), od začátku mezi songy řvu "přídavek", "poslední vál" a "maturita", piju Wojtisovu ukrajinskou vodku, co smrdí jak fixy, liju pivo na zem, no a vůbec se celkově snažím narušit gymnaziální atmosféru. Navíc pokaždé když jdu kolem tomboly, tak si musím vsadit alespoň jeden los, je to silněší než já a ve finále vyhrávám balíček s vínem a Metaxou! Cítím se jako král. Při našem vystoupení zjišťuju to, co jsem tušil - na podiu velikosti paluby Titanicu není z odposlechů velikosti repráků od počítače slyšet vůbec nic, dokonce ani šumící šum. Když zkoušíme zvuk a zpěvy a říkáme zvukaři o přidání všeho a všude, tak přijde asistent zvukové režije a bez mrknutí oka pootočí miniaturní odposlechy o 15 stupňů blíž k mikrofonu. Jaké vynikající řešení, že nás to hned nenapadlo! Myslím, že na takových velkých prostorech stejně ani neumíme hrát, na podiu zníme s milionem chyb jak ENT po obrně (Michal: "bylo to nejhorší, co sem od vás slyšel") a jak to šlo ven, nechcu ani domýšlet, když uvážím zvukařovu kreativitu (při kapele ANAALIA například pouštěl u levých konc. beden jen kytaru a z pravých jen basu)...no co srat na to. Pozitivum akce bylo vidět, že Blučinská punková legenda BRICANYL TURBUHALER ještě hraje, byť pořád ty samé songy už asi deset let hahaha, no a jednoznačně výtěžek (sorry punx, ale s benefity na d.i.y. akcích se to absolutně nedá srovnávat), negativum hádky kapel o to, kdo bude hrát v nejlepším čase. Innoxia Corpora, i když nemohli zahrát, tak poslali cedečka a tričko do tomboly, o lokáních spozorech (třeba židlochovické řeznictví hehe) se ani nezmiňuju, jeden návštěvník zaplatil vstupné litrem atd...pěkné momenty, člověk pak má aspoň pocit, že nejsou všichni homo sapiens pořád takové ludry, byť jde o jeden večer.RISPOSTA, TUMMO, PRŮMYSLOVÁ SMRT, STOLEN LIVES, ACTIVE MINDS

9. ledna 2010 v 21:05 | -M- |  reporty
Yacht, říjen 2008
Další gig United crusties, poďme na to! Politické hardcore punkové bratrstvo ACTIVE MINDS se znovu tak nějak zaktivizovali a mimo nahrávek začli i jezdit turné, čili po asi milionu let v česku, víc v nové Orbě, Tak jako první sme nastoupili my s RISPOSTA...no poslední koncert se odehrál před tři čtvrtě rokem a od té doby se změnilo pár věcí:
1. našli sme plachtu...tu sme ovšem nemohli vzít, protože je špinavá, zamrdaná od piva, které sme do ní utřeli.
2.. vyhodili sme zpěváka romského původu a s ním i valnou většinu starých songů, což je sice v piči, ale ani tam to nemusí být špatné.
No ohlasy na náš "první" koncert byly vcelku pozitivní, jen jsem z více stran zaslechl, že prý naše ne/pohybovka nebyla dostatečně choreograficky propracovaná...no nebyla, ale tak já si to sám omlouvám tvrzením, že jsme crustová kapela a ne cirkus aby sme skákali po hlavě a dělali šou, ale nemějte strach, pracujeme na tvorbě satanisticky-maňáskového představení abyste se při našem hraní nenudili. Way of doom!
TUMMO měli na letáku víc "ex" než ardmáda krocanů v tričkách eXploited na antifestu, výborný zpěv Pepy Přikryla, no po hudební stránce to znělo tak jako moderně, takový kostrbatý, temný, středně tempý hardcore/rock and roll, technicky čistý jak slovo boží, ale nemůžu si pomoct, občas s takovým rockovým nádechem DOOMRIDERS a jeden song byl teda až dost vykradený Motorhead. Hudebně dobře zmáklé, hodně lidem se to bude líbit a dovedu si představit, že by kořeni časem mohli vyjít na nějakém profláklém labelu, avšak ne na mém.
PRŮMYSLOVÁ SMRT a zejména jejich fans udělali na yachtu pěkný bordel z papírků...kdo to má uklízet? Já samozřejmě ne no...jinak utrarychlý špinavý hardcore punk....sice nejsu na ty uječené vokály, ale pohoda. Jihlaváci majou venku nové split LP, už su zvědavý, jestli se mě podaří vrátit dostatečný pošet prázných lahví, tak zakoupím a dám vědět, jestli něco nepokazili. Slyšel jsem i o split singlu s RAPSOD, jihlavský split, to by bylo v reprezentativní (takové "spalte jihlavu na prach" v malém)...kupodivu bych si je dovedl představit na splitku i s takovýma STOLEN LIVES, kteří po nich následovali. Jejich thrashpunk s zvonivou basou a hafo rychle zahranýma kilama byl vcelku energický, líbilo se mi to docela, takové "americké" a melodické.
Bratrská dvojce ACTIVE MINDS se i po těch dvou křížcích na krku vcelku s ničím nesere. Kytarista-zpěvák-dřevorubec měl zapojenou kytarovou i basovou bednu dohromady, vytvářelo to totálně cirkulárkový sound. Vály by se se v zásadě daly rozdělit na tři kategorie: punkrockové ve středním tempu s chytlavými rify a zpívanou melodií, rychlý úderný hardcore, řekl bych tak jako klasický styl AM a několik skladeb proběhlo v totálním lopato fastcorovém duchu. Jinak to jsou oba velice příjemní lidé, nezdá se mi že by za ty roky nějak uhnuli z svých pozic, když majou na svých patnáct let starých singlech - bez ohledu na zdražování, inflaci, ceny v lisovnách atd... - napsané, že "neplať víc než 1.20 libry" tak to za tolik doopravdy prodávají, ale spíš ještě levněji (jejich flexi 7", která je mimochodem fakt dobrá, stála jedno euro)...úúú, jaká příjemná změna, po všech těch ojebávačích, Diy bootlegářích z ebaye a přepálených limitovaných edicích... tohle, jejich nové destruktivní LP a dnešní koncert mě přesvědčují o jednom:

ACTIVE MINDS vládnou!!!

Tak pokud tohle má být ten jejich antikapitalismus v praxi, tak bych je i volil. Samozřejmě su totálně bez lovů, takže s bídou zakupuji jeden starší sedmipalec a se sklopenýma ušima odcházím od distra pryč. Doporučuji info o A.M. v nové Orbě. No dav opět značně paří, však je taky proč, nejvíc mě potěšilo, když se ke stropu vznesl i známý brněnský straight edge romantik a ochránce utlačovaných - Karel "Absint" Urbánek (sice v tričku RUPTURE, ale já o něm vím, že má na vnitřní straně předkožky vytetované logo CRASS, takže se nebojte, bylo to všechno ideologicky v pořádku na nule)! Na závěr i něco přídavků, vyzkoušet funkčnost hvízdajících sluchovodů a šup zpátky do ghetta.ROXOR, EVIDENCE SMRTI, ZEMĚŽLUČ, LYCANTROPHY, ARMAGEDOM

9. ledna 2010 v 21:00 | -M- |  reporty
Yacht, podzim 2008
Hned při vchodu do Yachtu spatřuji Brněnsko-žabčicko-slovenskou osádku v radostné družbě a inkasuji jednu plechovku piva s logem "Smädný mnich", kde ta postavička mnicha vypadá uplně stejně jak zpěvák z ROXOR - Matúš. Dnes bude dobrý koncert a já to vím! EVIDENCE SMRTI - jejich demo Cdrko má ostřejší zvuk než staré rifle Máry Rybonena, který si svoje proroctví zla jen tak odříkává na podiu, jako nějaký prorok, prostě si tam jen stojí a prorokuje. Tím, že si teď Mára oholil plnovous Evidence přišla o svoji biblickou image (i když zbytek apoštolů jsou taky hezcí barbaři), ale myslím, že tím námrdem, co pouští u beden, to hravě vyrovnávají. Jinak mě pobavila (už po několikáté) diskuze na czechcore.cz, mimo jiných žvástů, jsem se dočetl, že prý E.S. hrají už dávno nemoderní hudbu a mají blbé jméno a klišovité texty a... hahahaha, no podle mě je "klišé" v estetice ten pojem, který už ztratil svůj význam, třeba tím, že ho crusteři donekonečna opakují dokola, no a přesně to se v Evidenci Smrti neděje, je mi líto, jiná taková stejná kapela prostě není, možná by to chtělo poslouchat míň ema a nových disfear, děcka. Dozvěděl jsem se radostnou zvěst, že prý mají vyjít v Německu na nějakém 2x7"ep čtyřsplitu a o vynilové verzi jejich dema, super, doufám, že to klapne.
ROXOR se svým namakaným raw punk/crust válcem vysoké rychosti, nevím co psat, pařil sem ve předu...jinak mám pocit, že by se mi víc líbilo, kdyby Matúš zpíval takovým tím hrubým vokálem, co měl v HIPPIE KILLER, místo toho uječeného, ale to už je jen můj takový osobní detail...pokud si nejste jistí, co to vlastně hrají, tak zkuste pod postelou vyhrabat staré kazety s MOB47, CRUDITY nebo PROTEST BENGT.
Jinak ZEMĚŽLUČ hrála asi tak 5 hodin, vzhledem k tomu, že jsem většinu jejich setu strávil nahoře na baru s Kamilem, rumem a Roxorem, tak mě docela překvapilo, že jsem stihl ještě asi 7 válů (to je tak akorát), takže co...byl ten mega dlouhý set pozitivum nebo negativum? Vyplatí se sledovat kapelu od začátku? Nevím, domnívám, se že jediná kapela, která může hrát přes 25 minut byli svého času REDGRAVE, ideální čas se odvíjí zejména od stylu který kapela hraje (crust: 20 minut, fastcore/power violence:15-17 minut, grindcore: 13-15 minut, dobrý punk: 20-25 minut, špatný punk: 15-18 minut, noisecore 10-12 minut, současné oi!: 0 minut, atd.).
Jinak taktéž velmi ucházející byli LYCANTROPHY, ale nevím co k té jejich rubanici napsat bližšího, měl jsem všechno rozmazané a nebyl čas se zabývat detaily, jako jestli třeba Zdíša nezpívá falešně apod. Takže jsem jim to ani nestopoval a nevím kolik minut hráli, jestli déle než 15 minut, tak je můžete surově zabít na www.czechcore.cz, tvrdě do nich.
Nastává čas pro sympatické staříky ARMAGEDOM, vystoupení bylo dle mého skromného názoru vážně dobré. Stařík - bubeník v každém songu napálil absolutně jednotvárné monotóní tempo a držel ho bez jediné změny až do posledního tónu, až sme si mysleli že se z toho musí rozsypat, ale celá kapela vypadala, že má docela dost energie. Někdy v poslední třetině setu si zpěvák dřepl bokem a ARMAGEDOM pokračovali jen ve třech, hrajíce své staré songy ze svého starého LP a tehdy se mi líbili úplně nejvíc, skoro čistá basa, fakt totální přenos časoprostorem do nějakého sklepa v Sao Paulu na konci osmdesátých let, kde pro pár posledních vykalených brazilských punx solí ARMAGEDOM svoje apokaliptické songy hnusného punku o válce a nesmyslné smrti. Vy byste nechtěli zažít nějaký starý koncert RIISTETYT, DISORDER, SHITLICKERS, SIEKIERA, ANTISECT nebo KURO akorát ve vašem městě a ne v roce 1984, ale 2008? Prima exkurze do historie, mimo jiné. Mimochodem tady bych se rád zastavil - historie je fajn, ale není to určitě něco, nad čím je třeba nekonečně onanovat. Mé lepší já si sice říká kolik skvělých kapel už neuvidím, nicméně bych rád upozornil, že nejen TEĎ, ale i TADY jsou kapely, které mají co říct a které nakopávají prdel bez jakkéhokoliv respektu a ze kterých ta blbá nostalgie uvnitř nás bude za pár let (a v punku to stárnutí je mnohem rychlejší než v reálu) dělat "hvězdy" pro tak zvané veterány a pamětníky "starých dobrých časů". BOMBENATTACK, JEZUS CRUST, EVIDENCE SMRTI, RAPSOD, KORUBO, AGE OF DEATH, ROXOR a další...doufám, že nikdy nic nevydáte a že na vás každý zapomene. Celkově tedy výborný večírek, bohužel jsem celý večer bojoval s rumem a to je, jak známo, válka, kterou nemůžete vyhrát.INTRUDERSS, P.M.H., KOMATOZ

9. ledna 2010 v 20:56 | -M- |  reporty
Boro klub, srpen 2008
Vysoce jsem se nervil s tímto koncertem, jelikož jsem ho spolupořádal. Komatoz si ze Sankt Petěrburgu do Evropy letí letadlem, takže mě společně se sháněním předkapel, jídla, prostoru atd. připadla odměna v podobě shánění aparátu necháno, na poslední chvíli. Čili nebudu vás zdržovat popisem té hromady vysilujících činností a problémů, které sme s Janou (a pár dalšími, thanx list by určitě měl obsahovat hlavně Mášu, Paayu, Toma a další) absolvovali a přejdu k věci.
Koncet byl v Boru, zvuk sme si tentokrát šéfovali sami, resp hlavně Paaya a sázka do loterie vyšla, byl překvapivě dostačující.
Ukrainec somrující žvýkačku, nabízející nekolkované cigára a mimořádně otravující Ruské návštěvníky byl mnou v dobrém vyveden ven do vedlejší knajpy a podle očitých svědectví i přes svůj zfetovaný/ožralý stav nasedl do auta, naboural plot a odjel do města... nejspíš pálit Brno na prach.
INTRUDERSS sem sledoval jen první vál a ten byl fajn, takový v pomalejším d-beat tempu, tak vida, možná to s nimi nebude tak marné, i když cesta je dlouhá a některé zkratky jsou i delší. Hrát pořád neumí, ale slyšel jsem, že se prý zlepšují, no nevím, říkal to Ofca.
P.M.H. Jsem též moc nestíhal, vím jen že hráli takový víc pogopank s lehce vychlastným zpěvem a že mě řádně nasralo, když začali hrát vál do ska (jo, čtete dobře, sorry, ale tohle mám zakázáno od doktora poslouchat).
KOMATOZ byli pro mě totální překvapení, teda ono to zvukově zavánělo metalem už v jejich Varukers/streetpunk období...Nová sestava však nabrala obrátky ukrutným směrem a toto je úplně hrubý metal/punk...ale normálně neodfláklý, dobře vymyšlený, zlý námrd. Sóla, kila, hrubé přechody a úderné refrény. Hromadně se paří, zpěvák se snaží dávat k dobru nějaké povídání v angličtině, ale moc mu to nevychází. Já se mu pak po koncertu snažím dát k dobru nějaké povídání v ruštině a taky mě to moc nevychází. Pizděc. Fakt žeru jejich imidž (i když všichni víme, že imidž je na nic, následuj instinkt, následuj kofolu), Kytarista takový klasický crust-pankáč s nášivkama, zpěvák Alexej normální pankáč s červeným čírem a červenou bradkou, basák v tričku SICK OF IT ALL, teniskách najk a šátkem kolem čela tam házel i takové ty naučené nyhc brejky, no sranda a bubeník (jinak hudebně neandrtálsky dobrý) vypadal jako kdyby zdrhl z CURE, měl sem díky rtěnce a podmalovaným očím, trochu problém s pohlavní identifikací, ale dobrý týpek. Zajímavá směska. Anglicky neuměli skoro vůbec, hráli dobře a byli to moc sympatičtí lidé, snad se s nimi ještě setkám. Doporučená literatura: Raduga 1 a 2 (pro začátečníky a mírně pokročilé).
Poprvé v historii sme neprodělali, ale dokonce vydělali asi 500 kč, které plánujeme prodělat v dalším úterním hardcore koncertě pro dvacet lidí.
Tom nám spaní u Máši spestřuje pouštěním Varukers ve 4 ráno, je to klasik.SOTATILA, PISSCHRIST, RUCE PO OBRNĚ

9. ledna 2010 v 20:55 | -M- |  reporty
Zkušebna na Kraví hoře, léto 2008
Pekelné vystoupení, všechny kapely stály za to, obzvlášť Pisschrist, ale vevnitř se nedalo vydržet, hardcore se má hrát na podzim a crust v zimě, svět je takový sympatičtější, když nemáte tričko promočené od vlastního potu a venku jsou lesy i pole zaváté bílou přikrývkou, nekonečný mráz, holé stromy, dech, co skoro přimrzá k nosu a jen vrány ruší chladné ticho. Zato po dnešku sem mohl akorát všechno ždímat, kurva!RED INSECT, D.P.H.

9. ledna 2010 v 20:54 | -M- |  reporty
Yacht, 6.6. 2008
Tento večer byl ve znamení oslavy Pařezových narozenin, čímž se vysvětlují ty barevné balonky všude a touto cestou samozřejmě gratuluji. Koncert to byl dobrý, až na ty kapely, které mě po většinu času moc nebavily a kterých bylo asi sto. Z celého večera bych rád vypíchl především RED INSECT, kteří mě docela překvapili svým našlapaným A-pankem (už sem je slyšel několikrát, ale žil jsem v nějakém záhadném přesvědčení, že to je o ničem, endschuldige, hlavně nové vály sou opravdu výborné) a MAD PIGS, kteří hráli ve staré sestavě se Skobem ve čtyřech a zněli přesně jak na jednom 5 let starém živáku, co mám doma (a který je hodně "rebelující"), fakt víc chaos, než punk, což publikum náležitě oceňuje postojem ala váza.
Během vystoupení RED INSECT se mnou Ofca učinil následující rozhovor...
Pozoruji kapelu, Ofca, v tričku GRIDE bez rukávů, mě z boku překvapuje: "To se ti nelíbí, co? To není finsko!"
Nevím, co mám odpovědět, vystoupení se mi docela líbí, ale to, že to není "finsko" pozná i zpěvák Tublatanky po lobotomii, takže rameny krčím, zírám na kapelu, mlčím.
Ofca však očividně nesouhlasí: "Mě se to ale líbí!"
Opět nevím, co na to mám říct, nejsem ani proti ani pro a proto po pravdě neříkám nic. Ofca, znatelně uražen mým radikálním vystupováním, se otáčí a odchází z Yachtu pryč do polí zítřku vstříc, zklamán, zničen, nepochopen. Chudák, to si nezasloužil, neměl sem na něho být tak tvrdý. Život je peklo.
Poslední hráli Slovenští DPH, takový melodický a vcelku rychlý oi/punk - pohoda, měli kořeni ty zpěvy dobře zmáklé.TYRANIE IDENTITY, STOLEN LIVES, DISNEY

9. ledna 2010 v 20:52 | -M- |  reporty
Ropice, squat Viktorie, léto 2008
Na internetu jsem se z čista jasna dozvěděl o otevření nového squatu ve Slezku jenž zove se honosným jménem Viktorie. Jelikož něco takového jako nový squat je v naší zemi taková anomálie, že půlka lidí si ho plete se slovem Skot a druhá si myslí, že je to nějaký nový druh tampónů, rozhodl jsem se zůčastnit prvního koncertu zde i já, jakožto člověk líný a po většinu času doma si péro honící. V sestavě já (navigátor) a Marta (tlumočnice do polštiny) vyrážíme z Brna autobusem ve kterém jako film běží Tři Veteráni - možná nejhorší pohádka na světě. Po asi sto hodinách dorážíme do Frýdku Místku, kde zakupuji vodku s poetickým a neotřelým názvem Vodka. Půlhodinová jízda lokálkou do Ropice - po výstupu to vypadá, že tu je v celé dědině cca jen jeden dům, potkáváme Kurta. Ten nás vede zkratkou přes pole k baráku. Popsal bych ten dům jako takové klasické vesnické stavení - jeden obytný barák a hospodářská budova v docela dobrém stavu a ve výhodné poloze mimo civilizaci a uzavřený kopci, v čase našeho příchodu obklopený asi padesáti mladými lidmi, vzadu kadibudka, oheň, grilování vegechálky a jakási mařka pobíhá po trávě jen v latexové podprsence, směje se a raduje se ze života. Zřejmě ještě neochutnala naši vodku Vodku. Co se týče programu, tak byl avizovaný začátek už někdy kolem 17.00, výstava, přednáška atd...nakonec to zas tak velkolepé nebylo, ale pár vystavených obrázků na chodbě jsem spatřil. První bylo folkové vytoupení, předpokládám TYRANIE IDENTITY, kořeň s mařkou a španělka, sorry tento žánr není v mých preferencích zapsán zrovna zlatým písmem. Další vystoupení už probíhá vevnitř v místnosti velikosti obýváku - paráda. DISNEY, dobrý námrd, sice se tam nešlo hnout a zpěv byl přes slabý apec, ale su spokojený - recesistický crust mangel, z nahrávky žádná bomba, ale zde příjemné. Druzí začínají hrát STOLEN LIVES, kteří, ač v mém přehrávači rychlé old school US bandy též nehrají každý den, mi přišli též dobří - energický koncert.. Během vystoupení přijíždí Policie ČR se psy a prohlášením, že ve Frýdku se chystá zásahovka, ale pokud se sbalíme a vypadnem, tak to bude ok a nebudou nikoho kontrolovat. Načež se všichni sbalí a odjedou - čímž teda předpokládám koncert skončil. Takhle - já to v podstatě chápu, nikdo nechce problémy, ale trochu mě uniká, proč tuhle možnost policejního zátahu někdo neošéfoval předem (snad se to dalo dopředu nějak tušit, že se to někomu nebude líbit), protože takhle už tu nikdy žádný koncert nebude, aniž by neskončil stejně. Ale nevím, mám málo informací, nikdo moc jasně neřekl co se děje, proč tu vlastně sou a co se bude dít, tak sme se prostě (stejně jako ostatní návštěvníci, obyvatelé a kapely) sbalili a šli na vlak. Tak skončil první a obávám se, že i poslední koncert ve Viktorii.
Nyní následuje recept na abrózii jménem Chrudimské Saké. Zajdi si do hospody ve Frýdku-Místku, ke stolu plnému běžných věcí, jako jsou krigly, popelníky, tácky a pod. V nestřeženém okamžiku všude po stole rozlij kofolu. Následně překvap své spolusedící návrhem vypití Chrudimského saké, uveď je do mystifikace, neprozraď složení, ale přinuť je souhlasit, že pokud si ChS dáš ty, tak oni si pak musí dát také. Po konečném souhlasu vezmi ten popelník plný kofoly a vajglů, napij se obřadně plnými doušky a předej dál ve směru hodinových ručiček. Bude to velká párty a metafyzická zkušenostMAD PIGS, LAHAR, RUIDOSA INMUNDICIA, COMPLICITÉ CANDIDE, D.S.B.

9. ledna 2010 v 20:49 | -M- |  reporty
Yacht, únor 2008
Ha další Japan punk na naší základně, tedy Yachtu. První MAD PIGS celkem pohoda, i když to není něco, co bych musel poslouchat každé ráno...což ovšem neznamená, že špatně hráli, spíš, že sem blbě poslouchal. Druzí LAHAR...podle mě fakt vynikající...víc thrash, míň pank, kulometné tempo a věčně se usmívající Klouča...no neber to! RUIDOSA INMUNDICIA též náser jak sviňa, celé vystoupení jsem sledoval zpoza zvukařského výklenku a překvapilo mě, jaký je zrovna na tomhle místě ten zvuk jako tlumený, když všude jinde je to takový hluk...no co fakt musím pochválit je vokál u Ruidosy, nepřetržitý proud španělštiny...tak nějak si představuju hádku v sicilské rodině, kde manžel je němý a manželka cholerická a hlasitá. No dál - CoCa...Opět čistý rocknroll, hudebně asi dnes nejlepší, sice bylo míň Fekálového kecání, ale zas co uznávám, je, že pokaždké když je vidím, tak hrají snad uplně jiné vály (samozřejmě hlavně ty neznámé, i když dnes na dva staré (Vrah a Chce se mi srát) taky došlo)
No a DSB - v tom nemám jasno, když si odmyslím všechno to šaškování zpěváka, které sem beztak neviděl kvůli tomu sloupu na ketrý sem se díval ze vzdálenosti asi cca 10 cm, tak mě to přišlo jako vcelku normální punk..sice vcelku i švihlý, ale nikterak převratný, jen prostě energicky hraný na fulové nágl. Zvláštní, protože staré singly téhle kapely mám fakt rád, tam to ale mě zní trochu jak LIP CREAM, zatímco to promo cd s nejnovější nahrávkou, co bylo rozdáváno před koncertem zní spíš jak úplně normální "burning spirit" japancore (ale taky mě nějak nebere) a Exploited dohrohmady. Pohoda, ale asi sem čekal něco trochu hrubějšího. Vůbec tomu nerozumím, ale vcelku se mě povedlo opít se. No co, stane se i v lepších rodinách. Zhruba o půl třetí ráno nad větrákem s Kebitchem opěvujeme slávu DOWNWARD SPIRAL, UNARMED, BOMBRAID a ANTABUS (ty poslední nejspíš proto, že jsem jejich 7" zrovna držel v ruce).
Diskografie DSB:
demo 1991
demo 1993
CD kompilace "in search of space"
Kazeta/7"ep "no fight no get" 1995/96
LP/CD "wings continue to strive with unchanged mind" 1996
7"ep kompilace "Three Tama city hard core 2" 1997
7"ep "radical sharp shot" 1999
7"ep split s DEATHREAT 2001
LP kompilace "one shot one kill" 2001
7"ep/CD "pure cultivation 2002
7"ep/CD "battle into invisible zone" 2002
7"ep/CD "wait tremblingly!" 2003
CD "kill the phantom city" 2006

Ps: vřele doporučuji přečíst reporty uveřejněné v zinech Hluboká Orba č. 27 a Cerelitida č.3. (ne jenom kvůli DSB)