RESURGO, RISPOSTA, COLD WORLD, RUIDOSA INMUNDICIA, MOB 47

9. ledna 2010 v 21:21 | -M- |  reporty
Brno, Yacht club, jaro 2009
Spolehlivý začátek obstarali RESURGO se svým crust hc - moderní rify ala wolfpack a vůbec podobném tempu se to celé neslo, neříkám, že se borci pořád nezlepšují, ale tak jak je to hrané to trochu není můj šálek rumu. Jalové, ne zběsilé. Druzí boy band z jihu - RISPOSTA - nehodnotím, připadal sem si jakoby to bylo vcelku unavené, že by to bylo těma dvěma zkouškama za měsíc? Z Japonska se vrátivší MAD PIGS předváděli opět to co vždycky, docela se mi to líbilo, připadá mi to furt takové vymakanější. Jako ještě bych trochu pogomal hlučnější/plnější zvuk kytar, přidal nějaké ty vyhrávky (ano, i basové), strčil Kejklovi napříč do pusy propisku a dojem oné vysněné japanpunk burning spirit kapely by byl dokonalý. Okej, hodnotit kapelu za to co nehraje je to trochu nevhodný přístup, tak se spojte s konstatováním, že to bylo fajn.
RUIDOSA INMUNDICIA! Kurva to byl hrozný námrd...a vždycky byl! Pro ty, co je opravdu nikdy naživo neviděli (u nás tihle vídeňáci hrávají každý rok nejmíň jednou), tuhle kapelu musíte vidět - uřvaný "latino" harcore, totalní energická smršť. Já nevím, ale podle mě to musí nakopnout i hluchého!
COLD WORLD jsou už také pěkní veteráni, s nějakými bližšími informacemi o kapele, všetně napojení na snad první rakouskou HC bandu EXTREM se obraťte na nějakého odborníka. Na basu hrál opět Mundi (RUIDOSA INMUNDICIA, DRESCHFLEGEL, SOTATILA...), zbytek takoví sympatičtí veteráni. O jejich hudbě nemůžu z fleku říct, že by se mě nějak zvlášť oslovovala, přece jen je to na mě moc doskákané. Každopádně mě ten přístup střídání popalých pasáží, překvapivých krkolomných zvratů a kolometných výsypů připadně dnes tak "nemoderní", že mi nezbývá než tleskat, byť mé srdce tluče v jiném duchu. No a poslední MOB 47 je natolik profláklá kapela, že snad nějaké bližší info je zbytečné. Ta kapela podlě mě ovlivnila tolik kapel jak nevím kdo a každou chvíli je možné zaslechnout jak někdo hraje ten rychlý a drsný punk na 47 rpm!
Tak jo jací teda byli? No podívejte se, je reunion a reunion. Hromada těch starých punkových kapel (vesměs anglických) stojí za hovno a ještě za to chcou hromadu peněz a tváří se jak hvězdy. No jako jejich boj, prostě ať zdechnou, jejich hrob jsem pochcal a posral už tolikrát, že je odmítam vůbec jmenovat. Neříkám, že bych měl z celé té reunionové vlny nějakou radost a furt si myslím, že nové kapely jsou dost často o něco lepší, akorát mají tu smůlu, že nebyli první. Takže jo - MOB47 opravdu hráli jak staří fotři, co si právě odskočili z rodinného výletu. Imidž totálně na nule, všem ty jejich pupky zakrývaly trička jejich vlastní kapely. Ake, ten kytarový bůh, se při zpěvu pořád musel dívat na kytaru a Chrile, vynálezce toho zrychleného "disbeatu", který teď hraje každá trochu rychlejší crustová/hardcorová kapela, ty svoje bicí lechtal jak, kdyby je právě dostal od rodičů na vánoce. Ale i přes tu švédskou odměřenost v tom byla cítit totální neumělá radost z hraní, žádná zkurvená vykalkulovanost, žádná šou a žádné dementní pózy a žádný skvělý čisťounký zvuk. Prostě si týpci přijeli zahrát na yacht. Vždycky jsem tu kapelu hodně žral, už od prvního poslechu jsem nekritický fanoušek, takže nebyl důvod nepařit od prvního refrénu "stop the slaughter", nebyl důvor trochu to tam nevytřít mikinou a nevyválet se ve střepech! Zásadní vály jako Animal liberation, Racist Regime, Dom ljuger, Maktmissbruk nebo Kärnvapen attack... zazněly všechny...a jinak na začátek povinného přídavku překvápko - vál od DISCARD - death from above, to sem značně nečekal a v tento moment vzdávám hold bušením hlavy do repráku.
Co se týče nějakých zajímavostí - nebylo tam nějak extrémně moc lidí, až mě to docela překvapilo, myslel sem, že pitomí punx s hromadou jejich nášivek a triček by je radši viděli na půlmetrovém podiu Yachtu než na nějakém gigantickém fesťáku nebo youtube. Ovšem jejich smrdění doma znamená plus pro mě, lidí tam bylo teda akorát, že šlo dýchad a volně se pohybovat. No a poslední postřeh - MOB 47 loni vydali teprve druhou reguléní desku, po prvním singlu z r. 1984 vyšel nový sedmipalec Dom ljuger ingen. Jasně mezitím nahráli milion demáčů ve své zkušebně, co pak vyšly na různých diskografiích a existuje i hromada bootlegů, ale samostatná deska je v historii terpve vlastně druhá, ne?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama