ROXOR, EVIDENCE SMRTI, ZEMĚŽLUČ, LYCANTROPHY, ARMAGEDOM

9. ledna 2010 v 21:00 | -M- |  reporty
Yacht, podzim 2008
Hned při vchodu do Yachtu spatřuji Brněnsko-žabčicko-slovenskou osádku v radostné družbě a inkasuji jednu plechovku piva s logem "Smädný mnich", kde ta postavička mnicha vypadá uplně stejně jak zpěvák z ROXOR - Matúš. Dnes bude dobrý koncert a já to vím! EVIDENCE SMRTI - jejich demo Cdrko má ostřejší zvuk než staré rifle Máry Rybonena, který si svoje proroctví zla jen tak odříkává na podiu, jako nějaký prorok, prostě si tam jen stojí a prorokuje. Tím, že si teď Mára oholil plnovous Evidence přišla o svoji biblickou image (i když zbytek apoštolů jsou taky hezcí barbaři), ale myslím, že tím námrdem, co pouští u beden, to hravě vyrovnávají. Jinak mě pobavila (už po několikáté) diskuze na czechcore.cz, mimo jiných žvástů, jsem se dočetl, že prý E.S. hrají už dávno nemoderní hudbu a mají blbé jméno a klišovité texty a... hahahaha, no podle mě je "klišé" v estetice ten pojem, který už ztratil svůj význam, třeba tím, že ho crusteři donekonečna opakují dokola, no a přesně to se v Evidenci Smrti neděje, je mi líto, jiná taková stejná kapela prostě není, možná by to chtělo poslouchat míň ema a nových disfear, děcka. Dozvěděl jsem se radostnou zvěst, že prý mají vyjít v Německu na nějakém 2x7"ep čtyřsplitu a o vynilové verzi jejich dema, super, doufám, že to klapne.
ROXOR se svým namakaným raw punk/crust válcem vysoké rychosti, nevím co psat, pařil sem ve předu...jinak mám pocit, že by se mi víc líbilo, kdyby Matúš zpíval takovým tím hrubým vokálem, co měl v HIPPIE KILLER, místo toho uječeného, ale to už je jen můj takový osobní detail...pokud si nejste jistí, co to vlastně hrají, tak zkuste pod postelou vyhrabat staré kazety s MOB47, CRUDITY nebo PROTEST BENGT.
Jinak ZEMĚŽLUČ hrála asi tak 5 hodin, vzhledem k tomu, že jsem většinu jejich setu strávil nahoře na baru s Kamilem, rumem a Roxorem, tak mě docela překvapilo, že jsem stihl ještě asi 7 válů (to je tak akorát), takže co...byl ten mega dlouhý set pozitivum nebo negativum? Vyplatí se sledovat kapelu od začátku? Nevím, domnívám, se že jediná kapela, která může hrát přes 25 minut byli svého času REDGRAVE, ideální čas se odvíjí zejména od stylu který kapela hraje (crust: 20 minut, fastcore/power violence:15-17 minut, grindcore: 13-15 minut, dobrý punk: 20-25 minut, špatný punk: 15-18 minut, noisecore 10-12 minut, současné oi!: 0 minut, atd.).
Jinak taktéž velmi ucházející byli LYCANTROPHY, ale nevím co k té jejich rubanici napsat bližšího, měl jsem všechno rozmazané a nebyl čas se zabývat detaily, jako jestli třeba Zdíša nezpívá falešně apod. Takže jsem jim to ani nestopoval a nevím kolik minut hráli, jestli déle než 15 minut, tak je můžete surově zabít na www.czechcore.cz, tvrdě do nich.
Nastává čas pro sympatické staříky ARMAGEDOM, vystoupení bylo dle mého skromného názoru vážně dobré. Stařík - bubeník v každém songu napálil absolutně jednotvárné monotóní tempo a držel ho bez jediné změny až do posledního tónu, až sme si mysleli že se z toho musí rozsypat, ale celá kapela vypadala, že má docela dost energie. Někdy v poslední třetině setu si zpěvák dřepl bokem a ARMAGEDOM pokračovali jen ve třech, hrajíce své staré songy ze svého starého LP a tehdy se mi líbili úplně nejvíc, skoro čistá basa, fakt totální přenos časoprostorem do nějakého sklepa v Sao Paulu na konci osmdesátých let, kde pro pár posledních vykalených brazilských punx solí ARMAGEDOM svoje apokaliptické songy hnusného punku o válce a nesmyslné smrti. Vy byste nechtěli zažít nějaký starý koncert RIISTETYT, DISORDER, SHITLICKERS, SIEKIERA, ANTISECT nebo KURO akorát ve vašem městě a ne v roce 1984, ale 2008? Prima exkurze do historie, mimo jiné. Mimochodem tady bych se rád zastavil - historie je fajn, ale není to určitě něco, nad čím je třeba nekonečně onanovat. Mé lepší já si sice říká kolik skvělých kapel už neuvidím, nicméně bych rád upozornil, že nejen TEĎ, ale i TADY jsou kapely, které mají co říct a které nakopávají prdel bez jakkéhokoliv respektu a ze kterých ta blbá nostalgie uvnitř nás bude za pár let (a v punku to stárnutí je mnohem rychlejší než v reálu) dělat "hvězdy" pro tak zvané veterány a pamětníky "starých dobrých časů". BOMBENATTACK, JEZUS CRUST, EVIDENCE SMRTI, RAPSOD, KORUBO, AGE OF DEATH, ROXOR a další...doufám, že nikdy nic nevydáte a že na vás každý zapomene. Celkově tedy výborný večírek, bohužel jsem celý večer bojoval s rumem a to je, jak známo, válka, kterou nemůžete vyhrát.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama