Únor 2010

ROTOZAZA demos 2005-2008 CDr

21. února 2010 v 20:05 | -M- |  recenze
ROTOZAZA demos 2005-2008 CDr
Tihle mladí otrhanci z Phoenixu hrají takový značně hlučný punk. Opět se nabízí přirovnání k japonským noise crustům, avšak oproti těm nejznámějším jménům tohoto nesvatého stylu nehrají v disrytmu, spíš je to jakýsi metalický punk v kombinaci s rychlými výpady ala GLOOM, akorát teda s tím, že ta kytara zní jak vrtačka a vály jsou takové komplikovanější. Šílenství zpětné vazby přerušují či doplňují takové ty intra ze zpráv a filmů podobně, jak to dříve mívali DOOM nebo OI POLLOI, občas nějaký ten industriál. V textech se to jen hemží destrukcí, deziluzí a temnou existencí. Jinak moc pěkně graficky zpracované, jsou tu vály z pěti demáčů v rozpětí 2005-2008.
Gasmask factory / Český Herálec 71 / 59201 Herálec P/H / www.maskcontrol.com

KOBRA XI / FIRE WALK WITH ME 7"ep

21. února 2010 v 19:32 | -M- |  recenze
KOBRA XI / FIRE WALK WITH ME 7"ep
Extrémní split, takřka ukrutná deska, připomínající časy, kdy se v nejlepším americkém zinu vůbec, jménem Monkey bite, střídaly rozhovory a recenze kapel jako GRIEF a CAPITALIST CASUALTIES, DYSTOPIA a CHARLES BRONSON. Jako první volím z této vypečené dvojky policisty z KOBRA XI - pomale naléhavé skoro-apokalyptické pasáže a ultra rychlé nášlehy(šrot dobře nazvučen) se střídají v nelítostném tempu. Atmosféra skoro spíše černá než šedivá, sakra hardcore as fuck. Texty samé zlo a beznaděj a zpěv takový nachlazený ječák.
Na druhé straně jde s tebou sice oheň, ale řekněme si upřímně, že dost pomalu. Melodická špína je tento DEPECHE MODE na 16 rpm s lazením proklatě nízko. FIRE WALK WITH ME - sludge. Mé požadavky po brutalitě jsou zcela naplněny, kéž by sé tomuto singlu dostalo více pozornosti.
Vyšlo u 12 ti českých labelů


BLOWBACK - living vibration LP

20. února 2010 v 12:51 | -M- |  recenze
BLOWBACK - living vibration LP
Japonskýšílenecký trash rock'n'roll na plnej hřebík as fuck. Kolikrát to fakt zní jak MOTORHEAD na 45 rpm se zabijáckým bubeníkem a s mega dlouhými texty. Trochu tady chybí, takové ty velkolepé "burning spirits" kytarové heavy sóla, na druhou stranu, ty vály mají úplně sadistickou rytmiku - ha, že by vliv thc? Pokud bych měl zalovit do sbírky ve skříni, tak musím určitě připomenout LIP CREAM a jejich americké pohrobky 9 SHOCKS TERROR, ne že by to bylo úplně stejné, to snad ani nemůže být, ale tak pro inspiraci...
Je to intenzivní a když se do toho zaposloucháte, tak zjistíte, že i dost chytře vymyšlené. Pokud se do toho nezposloucháte, tak to, vzhledem k tomu že zpěvák se skoro nikdy nezaství, dost splývá v jeden celek, ale tím se aspoň oddělí posluchačské zrno od plev. Nejradši mám na těhle kapelách, že prostě hrají normální hardcore punk, žádný metal, žádný crust a přesto je to 100% ohulený nářez.
Black water / HG Fact, k dostání mimo jiné u mě:)