NÜ-KLĒ-ƏR BLAST SUNTAN lathe 8"EP

24. května 2010 v 0:01 | -M- |  recenze
NÜ-KLĒ-ƏR BLAST SUNTAN lathe 8"EP
Grafika špína - pankáči v plynových maskách, texty neradostné, slovem fuck se nešetří. Marginalita (to znamená něco jako okarajovost) této nahrávky však se projevuje v několika ohledech:
1. Kapela je z nějaké díry v Alabamě nebo kde, představuju si to místo jako vesnici uprostřed kukuřičných polí, kde žijí buď policajti s tmavýma brýlema nebo rasističtí kovboji, ale mohu se mýlit. Každopádně však
2. Hudba zní jak z Marsu. Je to teda v základu takový rychlý, hlučný raw punk, trochu jak DISORDER, akorát se zpěvačkou, a ano, i mě napadají Portlandští LEBENDEN TOTEN. Oproti nim, ale NBS zní trochu chytlavěji a propracovaněji, zatímco u LEBENDEN TOTEN má člověk občas v tom cirkusu zpětných vazeb problém poznat refrén, tak NBS co vál to hit. Až na to, že kytarista v každém songu tvoří dost bizardní hlasitá sóla pomocí nejrůznějších efektů a vazeb, někdy klidně i přes celý vál. Zřejmě dozvuky let šedesátých, ale no řekněte sami, kdo by nechtěl mít kapelu složenou ze členů DEEP PURPLE a GAI?
3. Deska, mimochodem 8 palců a lathe, samotná vyšla v 50ti kusech (z toho asi dvacet šlo do Japonska), což, řekněme si upřímně, není mnoho, nicméně Marek Gasmask by měl dělat jakoby reedici na Cdrku. Původně je to beztak kazeta, kterou punkáči-maniaci už mají a punkáči-sráči stejně nechtějí. Čili na ostatních formátech by to mohlo být snadno dostupné.
4. Pokud nevíte, co to je lathe deska, tak to radši ani nechtějte vědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama