Červen 2010

BLACK AND BLUE cheers for hellpunk CD

16. června 2010 v 15:01 | -M- |  recenze
BLACK AND BLUE cheers for hellpunk CDr
Na první poslech takový mix d-beatu a street punku... přijde mě - a teď skoro bez souvislosti s BLACK AND BLUE - zajímavé, že řada českých chaos punkových kapel postupem doby (souběžně s tím jak trička casualties vystřídala trička disclose) lehce zbrutalizovala, ok, teď bych mohl hodit do placu pár ego historek, jak mě kdysi vypičovali s crustem ti, co dnes hrajou covery wolfpack apod., ale zpět k téhle placce. Některé vály jsou takový křečovitý disbeat a punkovým zpěvem, některé jsou normální punkrock. Jako celek se mi líbí jistá propracovanost songů, každý vál je jiný, zpěvákovi se docela daří frázovat dlouhé české texty a sem tam i tvořit úderné reftény, zkrátka je to docela kreativně vymyšlené. Smůla ale je, že to trochu instrumentálně pokulhává a hudba občas zní jako balanc na hranici rozpadu byť nástroje vlastně ani nehrají nějak zvlášť rychle. Texty jsou taková ta nasraná klasika, punkový realismus, občas klišé, občas stylizace, ale všechno v normě... mám rád tu část o střílení politiků/policajtů hehe. Obal/grafické zpracování skoro na nule, ale jako demo to beru.

INNOXIA CORPORA je stále těžší otočit prst proti sobě LP

10. června 2010 v 17:51 | -M- |  recenze
INNOXIA CORPORA je stále těžší otočit prst proti sobě LP
Ha třetí velká deska, tož jaká je? V prvé řadě musím pochválit srozumitelný, živý zvuk, podle mě zcela se hodící do punkrocku jaký INNOXIA CORPORA produkuje, tzn. melodický, promakaný, vcelku čistě vyzpívaný, v tempu spíše středním. Tím se dostávám k hudbě, zní hodně vyhraně a dobře vymyšleně, ale to I.C. zněla vždycky... tady mi to zní tak jako "skrytě" hitově (tzn. ne na první poslech), sice je to furt hodně rockové, ale při dalších posleších lze nalézat další vychytávky ve schématu rify-frázování-rytmus. Tímhle mi to přijde jako taková zlatá střední cesta mezi deskou první (hardcore punkovou - hitovou) a druhou (víc rockovou - míň stravitelnou). K tomuhle postupu přispívají i některé texty, které jsou už normálně o konkrétních věcech, občas se i rýmují = ha že by to skousli i posluchači Malomocnosti Prázdnoty? No to asi ještě ne. Pořád jsou to spíš takové osobní obrazy, co nesoudí, spíš takový způsob jak vyhnout se tý řiťi. Zpěváci na mě zpívají možná až trochu moc, ale to je asi věc vkusu. Další věc, u které bych se rád zastavil, jsou některé anglické překlady, v podstatě to jsou txty znovu vymyšlené, přičemž se původní české verze jen lehce dotýkají. Nevím jestli je to úplně dobře, každopádně to uznávám, protože tohle vymýšlet asi byl pěkný ořech. A uznávám, že i hudba může pro někoho být pěkné kešu a texty vlašák, ale to se mi líbí. Jen houšť.
phr.cz - jinak skrytá reklama - mám to v distru i já:)

vynil sakra

2. června 2010 v 12:04 | -M- |  zprávy z fronty
Ok pár dalších desek v distru (DEAD KENNEDYS LP, BORN DEAD ICONS 10", GASMASK TERROR 7", DELLAMORTE 7", SHEEA YOGA / MORE BAD NEWS 7", MASS GENOCIDE PROCESS / ALAMOGORDO 7", PROJECT HOPELESS LP, NAMENLOS LP, M40 LP) Zítra studio - budou songy na split 12" Risposta/Roxor a na split 7" Risposta / Defy