Říjen 2010

ANXTV / VIVERE MERDA LP

31. října 2010 v 21:35 | -M- |  recenze
ANXTV / VIVERE MERDA LP
Dvě italské anarchopunkové kapely se zpěvačkou na jedné LP desce, hned ze začátku říkám, že se mi to hodně zamlouvá. ANXTV mají perfektní grafiku, hodně připomínající Nicka Blinka z RUDIMENTARY PENI. Ostatně k RUDIMETARY PENI mají blízko svým přístupem tvoření válů. Songy jsou sice melodické, ale vždycky tak jako primitivně, když už se vyskytne nějaký opravdu chytlavější rif, tak ho tam zahrají tolikrát aby vás to už nebavilo. Zpěvná, disharmonická italština a sbory tomu dávají ten správný buřičský ráz a hypnotické tempo poslední skladby ho zas uzemňuje. Ta politická stránka textů je spíš v takové té rovině osobní (jak ostatně i hromada starých UK peace punk kapel mívala) než takové ty chumbawambovsky revoluční proklamace.
Druzí VIVERE MERDA jsou v podstatě na stejné vlně jak ANXTV, hned z fleku se ozve italsko"ruská" kankánovka lidově revolučního charakteru(takový turínský SPS) aby se pak spustil rychlý punk a i když je to dost melodické, tak některé songy jsou spíš takový primitivní prasec ve stylu CHAOS UK a zpěvačka vůbec spíš víc křičí než její kolegyně z ANXTV. Každopádně nasraný punk, trochu tady kromě těch starých UK band slyším i takový ten démonický "rovina" hardcore osmdesátých let (UNDERAGE, WRETCHED…ale spíš tak jako duchem, všichni známe), ale se zhnusenou kulometnou zpěvačkou to dostává jiný rozměr, lyrika těžce povstalecká!
Obě kapely slyšitelně nejsou nějak zvlášť dobří hudebníci, ale ví co je sere a dají to najevo tím, co umí. Sympatická, nijak zvlášť drsná, ale určitě autentická záležitost z obou stran, žádné zbytečná stylizace, ale prostě d.i.y k jádru, nechybí entusiasmus, asi dvacet labelů kooperace, ani starodávné "neplať víc než 7 euro"(sorry, musím v distru za víc, prodělával bych na tom), rozsáhlé překlady, paráda, takto to mám rád.

EUTHANASIE prison pain – demo & live 1988/9 LP

26. října 2010 v 20:12 | -M- |  recenze
EUTHANASIE prison pain - demo & live 1988/9 LP
Borci z Looney Tunes, což je vlastně label ACTIVE MINDS, vytáhli na světlo satanovo další anarcho punkrock z osmedátých let, tentokrát spíše z konce destiletí a aby byla margiálnost dokonalá, tak kapela pochází ze západního Německa. Jak už u takových band bývá zvykem, tak je hudba hodně melodická a na poměry demáče, ze kterého nahrávka pochází, i docela vyhraná. Drsná němčina zpěvačky to trochu drhne, a angličtina z to za staví do popového světla, ale jinak je to takové melancholické a zároveň rychlé až mi to občas připomnělo POST REGIMENT, ale neberte doslova, chci tím jen naznačit, že to není takové uvřískané, jako třeba DIRT a podobně. Sem tam klávesy a politické rýmované texty jen potvrzují celkový smuteční dojem.
Looney tunes

RISPOSTA//DEFY split 7"ep + SMRT č.4

16. října 2010 v 11:12 | -M- |  MIRUUS LEVYT
Singl s přiloženým zinem nebo zin s přiloženým singlem, každopádně...

Vychází 4. pokračování nesmrtelného seriálu Smrt. V tomto čísle tentokrát najdete především rozhovory s dánským nihilistickým hardcorem LOVE POTION, brazilským rawpunkem LUTA ARMADA, českým maniakem Ladislavem Olivou aka zin Bažina, potažmo noise SRAČKA a (konečně zas) s pravověrným finem Jukkou aka srdcem labelu Kamaset Levyt, potažmo bubeníkem RIISTETYT a dalších. Dál následuje článek představující přes třicet demáčů z posledních let vydaných v Brazilii a tour report RISPOSTA / V DOBĚ MORU. Celé je to završeno několika drobnějšími texty neurčitého charakteru, fotogalerií oslavující homo sapiens a černo-černou grafikou. Život!
+
Vinyl sedm palců černé barvy. Tři vály moravského hrubého (crust?)punku na dva zpěvy jenž zove se RISPOSTA, vše lehce v tradici předchozí LP desky. Dva rychlé songy s krkolomnými rify a jeden ve středním tempu. Druhou stranu desky okupuje crustcore/metal z městské džungle Sao Paula jménem DEFY, se dvěma songy, metalické kytary a butální řev vzoru ENT s texty o homofobii a vivisekci.
Žádné limitované edice, rovnou celý náklad je v ČR jen v pár set kusech.

KONTAKT: kiljusystem(A)seznam.cz

http://www.myspace.com/antisocialcrust


split
ris/defy
split 7

stres LP (day after)

11. října 2010 v 19:44 zprávy z fronty
Ještě teda do distra přibyla deska sokolovské kapely STRES, vydaná v roce 1993 na Day after, kdyby měl někdo zájem...

president ist tot

1. října 2010 v 22:29 | -M- |  zprávy z fronty
Novinky, pokud vynechám totální dluhy, nedostatek času, zkurvenou politickou situaci v čr a světě, skoro žádné, resp. tři okolo desek.
Ta první je, že split 7" Risposta/Defy je už vylisovaný, ještě čekám na dotisk zinů a mohutná marketingová kampaň může započít, davy teenagerů si začnou kupovat gramofony a lepit vlastní fanziny, množství objednávek mě zaneprázdní natolik, že budu muset nechat práce a začít se živit svým velkovydavatelstvím. No vlastně, stejně mě jakožto státního zaměstnance, který v novém systému nebyl až tak potřeba, vykopli z teplého fleku mé dosavadní práce, takže času budu mít pokokot a teď zpět do reality.
Očekávám každý den balík s novějším LP ACTIVE MINDS, dál pak staré, znovuvydané vykopávky z osmdesátých let EUTHANASIE LP, KULTURKAMPF LP, PIOGGIA NERA LP, peacepunk na italský způsob A.N.X.T.V. / VIVERE MERDA split LP a pak pro opravdové fanšmejkry(haha, tzn. pro mě)... tradá, překvápko - bestiální LP rakouských KONSTRUKT a split singl VVB/HOMOCONSUMENS, to ale jen po jednom kusu. Dál pak nějaké staré věci jako 7" ACTIVE MINDS - recipe for disaster a flexi. Všechno to nejsou zrovna bestsellery, ale je to hrubý upřímný punk as fuck a to já rád. Jo a ještě THALIDOMIDE, na ty su obzvlášť zvědavý. Momentálně slídím po nějakých španělských deskách, zdejší kapely mě v poslední době vysoce chytly.
No a zatřetí jsem vyprodal většinu dobrých singlů aniž bych z toho utržil nějaké funkční love a přibyly taktéž výborné LP od DAŽD a DEATHRAID.