ANXTV / VIVERE MERDA LP

31. října 2010 v 21:35 | -M- |  recenze
ANXTV / VIVERE MERDA LP
Dvě italské anarchopunkové kapely se zpěvačkou na jedné LP desce, hned ze začátku říkám, že se mi to hodně zamlouvá. ANXTV mají perfektní grafiku, hodně připomínající Nicka Blinka z RUDIMENTARY PENI. Ostatně k RUDIMETARY PENI mají blízko svým přístupem tvoření válů. Songy jsou sice melodické, ale vždycky tak jako primitivně, když už se vyskytne nějaký opravdu chytlavější rif, tak ho tam zahrají tolikrát aby vás to už nebavilo. Zpěvná, disharmonická italština a sbory tomu dávají ten správný buřičský ráz a hypnotické tempo poslední skladby ho zas uzemňuje. Ta politická stránka textů je spíš v takové té rovině osobní (jak ostatně i hromada starých UK peace punk kapel mívala) než takové ty chumbawambovsky revoluční proklamace.
Druzí VIVERE MERDA jsou v podstatě na stejné vlně jak ANXTV, hned z fleku se ozve italsko"ruská" kankánovka lidově revolučního charakteru(takový turínský SPS) aby se pak spustil rychlý punk a i když je to dost melodické, tak některé songy jsou spíš takový primitivní prasec ve stylu CHAOS UK a zpěvačka vůbec spíš víc křičí než její kolegyně z ANXTV. Každopádně nasraný punk, trochu tady kromě těch starých UK band slyším i takový ten démonický "rovina" hardcore osmdesátých let (UNDERAGE, WRETCHED…ale spíš tak jako duchem, všichni známe), ale se zhnusenou kulometnou zpěvačkou to dostává jiný rozměr, lyrika těžce povstalecká!
Obě kapely slyšitelně nejsou nějak zvlášť dobří hudebníci, ale ví co je sere a dají to najevo tím, co umí. Sympatická, nijak zvlášť drsná, ale určitě autentická záležitost z obou stran, žádné zbytečná stylizace, ale prostě d.i.y k jádru, nechybí entusiasmus, asi dvacet labelů kooperace, ani starodávné "neplať víc než 7 euro"(sorry, musím v distru za víc, prodělával bych na tom), rozsáhlé překlady, paráda, takto to mám rád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama