Listopad 2010

antidotum + post regiment

30. listopadu 2010 v 19:27 | -M-
Právě jsem dostal do distra úplně výborné desky - reedici prvního alba POST REGIMENT (asi to nejlepší, co vydali a vůbec co ve východní evropě v tomhle stylu melodického, chladného hardcorepunku vyšlo) a jejich "následovníky" ANTIDOTUM první (nasranější) i druhé (vymakanější) album.

Killed by Brno se blíží, osmé pokračování, nechyběl jsem na žádném!

KULTURKAMPF LP

29. listopadu 2010 v 18:02 | -M- |  recenze
KULTURKAMPF LP
Některé songy zní spíš jak nějaké anglické venkovské alkohalekačky, ale jinak poctivý peace punk ze země jejího veličenstva a z roku 1984. Nahrávka ze dvou demáčů. První song mi regulérně připadá jako vykradený FLUX OF PINK INDIANS a zbytek v podstatě zní obdobně - úderný punk s pubertálním zpěvem a protiválečnými texty, až se člověk sám sebe ptá, proč to vlastně nevyšlo v těch osmdesátých letech jako d.i.y. 7" s gigantickým šestipanelovým bookletem, "crass" grafikou, nápisem "neplať víc než 39 pencí" a přiloženou hromadou letáků, ale místo toho až o 25 let později u nesmrtelných podvratných živlů Looney tunes. Každopádně hudba je výborná, sem tam zabrousí spíš do takového hypnotického tempa ala JOY DIVISION, ale to mezi tehdejšíma bandama obdobného žánru nebylo nic neobvyklého… kde je takovým kapelám konec, můžu se sám sebe ptát, když poslouchám tyto hitové úderné songy z punkového pravěku.
Looney tunes

HIROSHIMA NIGHTMARE CD

22. listopadu 2010 v 18:00 | -M- |  recenze
HIROSHIMA NIGHTMARE CD
Mladá jihočeská banda a když myslím jihočeská, tak zároveň myslím rychlá, vzdáleně mi toto demo připomnělo některé rozpadlé fastkomanda z Brněnska (AGE OF DEATH, PRIPJAŤ, REAKCE NA ZMĚNU…). Trochu mě však sklamalo ne moc nápadité zpracování obalu, přece jen sice nemám nic proti celé té crust/metal/raw punk estetice, ale s každou další lebkou se z toho stávají jen identifikační symboly, než aby to skutečně člověka zasáhlo. Ale možná už se to dávno stalo a právě to, že v tom ještě někdo vůbec pokračuje, má být to smysluplné, ok, komentáře nechávám od cesty. Těžký kovový zvuk z Hellsoundu je vynikající a podle mě tuto nahrávku posouvá min. o pár levelů výš z bahna primitivních rozskřípaných diy demokazet, kam by HN svou hudbou asi patřili… přece jen ona ta hudba je vcelku monotónní crustpunk, kdyby to nebylo rychlé, tak je to vlastně ukázkový pogopunk. Sekaný zpěv s občasnými sbory a primitivní tempo rychlých škopků asi nesnese každý, mě by to ještě docela bavilo, trochu prvoplánovité jsou ale na mě intra, vlastně i texty a o grafice už sem psal výš. Nechci, aby to vyznělo jako celek nějak negativně, toto CDr je určitě dobrá věc na začátek, ale příště bych už rád slyšel nějaké nápady, posun dál.
jakubblazen@seznam.cz

velká sametová

17. listopadu 2010 v 22:28 | -M- |  zprávy z fronty
1. Díky všem, kdo si objednali/koupili zin a desku,

2. už se blíží vydání sedmipalce slovenských raw punx ROXOR, už mám jeden kus vinylu doma a zní to velice dobře,

3. v distru přibyly desky od Barváka: SYSTEMATIC DEATH / SEE YOU IN HELL 7", CONTRAST ATTITUDE / SEE YOU IN HELL 7", EXCRUCIATING TERROR LP, KRUSH LP a v brzku očekávám balík z Polska s reedicí prvního alba POST REGIMENT a objema deskama polských ANTIDOTUM (první je úplně fantastický ostrý hardcore punk se zpěvačkou a druhá-nejnovější má být údajně ještě lepší),

4. nová recenze na tomhle blogu bude každé pondělí večer,

5. tento víkend proběhly dvě ukrutné akce - na yachtu (EVIDENCE SMRTI / LYCANTROPHY / ČAD / HIROSHIMA NIGHTMARE / GUIDA / AGE) a přísnoticích (MACHINARIUM / ROXOR / INNOXIA CORPORA / TELEFON / AVENGER / RISPOSTA + kouzelník) a i kdybych teď skapal na to nachlazení, které z dopolední-nedělní afterparty mám, tak to stálo za to!